Hlavní navigace

 Acronis True Image 2021 25.6.1.35860

Názor na software Acronis True Image

  • 1. 1. 2014 23:40

    Marek (neregistrovaný)
    Používám Acronis už někdy od verze 8 a max. spokojenost. Je pravda, že se z něj od verze 2011 stal až neskutečný moloch, který potřebuje i více systémových prostředků než je zdrávo, ale v boot verzi to není problém, protože umí nabootovat i z flasky. Jinak zálohuje i za plného chodu systému bez toho, aniž by nějak brzdil PC. Každopádné je to jediný spolehlivý soft co znám, který umí přenést OS i na odlišný HW, pokud je k němu dokoupen i doplněk. Již se mi párkrát hodil a vždy fungoval perfektně a hlavně ušetřil moře času s přeinstalací systému a dále instalací a nastavováním aplikací. Pořídil jsem minulý rok v akci verzi 2013, ale má bohužel bug v plánovači úloh, protože při vytváření zálohy a nastavení plánovače pro automatickou další zálohu se plán úlohy neuloží a je nutné jej opět vytvořit znova dodatečně po vytvoření zálohy, protože se dá tato záloha snadno editovat. Navíc umí v pohodě namountovat zálohu a jednoduše se podívat na soubory, nebo je z ní překopírovat. Za mě spokojenost, lepší a hlavně spolehlivější soft neznám. Nikdy mě nezklamal a dokáže si poradit i s disky s vadnými sektory. Další dobrý soft na zálohy dat je Cobian Backup, ale tady taky lidí brečí a nadávají, protože si jej taky neumí pořádně nastavit, přitom funguje bezvadně i na síťové disky.

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware.