×

Firefox 37.0.1 Win CZ

Licence: MPL Hodnocení 5 Počet hodnocení: 36
       

Firefox 37.0.1 Win CZ

Firefox lupička

Firefox je moderní webový prohlížeč, který uživatelům přináší pohodlné prohlížení internetového obsahu. Nabízí intuitivní grafické prostředí, které klade důraz na zobrazení webových stránek v největší možné ploše při zachování ergonomie ovládání. Samozřejmostí je surfování v panelech, které lze seskupovat. Silnou stránkou Firefoxu je podpora rozšíření, rychlé vyhledávání, nebo anonymní surfování, přičemž prohlížeč umožňuje současné zobrazení oken se standardním a anonymním prohlížením. Potěší také propracovaný správce stahování, s nímž má uživatel ucelený přehled o všech downloadech. Ve Firefoxu mají uživatelé možnost libovolně spravovat doplňky a ty problematické ukončit. K bezpečnějšímu surfování napomáhá blokování nezabezpečeného obsahu zobrazovaného na zabezpečených webech.

Stejně jako ostatní moderní webové prohlížeče, také Firefox podporuje nejnovější webové standardy. Vysokého výkonu prohlížeče bylo dosaženo zejména pomocí hardwarové akcelerace a optimalizací při zpracování JavaScriptu. Firefox nabízí bohaté možnosti synchronizace mezi více instalacemi prohlížeče. Díky tomu budete mít vždy přístup ke všem svým rozšířením, záložkám, heslům, nebo historii.

Uživatelský komfort při prohlížení webového obsahu ve Firefoxu zvyšuje také například možnost rychle zavřít všechny panely, které se nachází napravo od zvoleného panelu, na němž uživatel vyvolá místní nabídku pravým tlačítkem myši. Zajímavou funkcí je i zobrazení lišty pro hledání textu na stránce pouze v panelu, v němž jste tuto lištu vyvolali. Zmíněná lišta tak neruší v ostatních otevřených panelech, v nichž uživatel nehodlá text vyhledávat.

Vzhled Firefoxu si můžete přizpůsobit podle svých představ pomocí motivů Personas. Uživatelé a vývojáři mají prostřednictvím funkce Firefox Health Report k dispozici přehledné informace o stavu prohlížeče, jako například údaje o době chodu programu, jeho startu, nebo také o pádech Firefoxu, nainstalovaných zásuvných modulech, apod. Vývojáři se mohou dále těšit na nástroj Network Monitor, který přehledně ukazuje informace o časové náročnosti načítání jednotlivých částí webové stránky (například obrázků, skriptů, apod.). 

Firefox v sobě integruje vlastní prohlížeč PDF a není tak nutné používat externí zásuvné moduly. Prohlížeč podporuje také přímé audio a video hovory prostřednictvím open-source rozhraní WebRTC. Uživatelé tedy mohou při používání webových aplikací komunikovat s ostatními bez nutnosti instalace externích doplňků, jakým je například Adobe Flash Player. Příznivci sociálních služeb ocení jejich přímou integraci a podporu souvisejících doplňků. Uživatelé Facebook Messengeru pro Firefox tak například mohou využít tlačítko „Sdílet“, které je přítomno v hlavním panelu prohlížeče. Ke zvýšení komfortu při komunikaci pak přispívá rychlé oddělení chatovacích oken od ostatních přetažením myší.

Prohlížeč podporuje nejnovější technologie a protokoly, současně si rozumí s technologií Web Audio API, která slouží ke kvalitnějšímu přehrávání zvuků na webu s využitím nejrůznějších audio efektů, kupříkladu ozvěny. Firefox také nabízí reset uživatelského profilu, pokud jste prohlížeč delší dobu nepoužili, avšak informace o surfování v tomto případě zůstanou bez ztráty zachovány.

Nejnovější verze Firefoxu přinesla výraznou změnu designu prohlížeče, který nyní působí vzdušnějším dojmem. Ouška otevřených panelů byla zakulacena a z levého horního rohu zmizelo oranžové tlačítko s hlavní nabídkou. Toto menu se nově nachází pod tlačítkem se třemi linkami, umístěným vedle ikony pro otevření domovské stránky. Obsah hlavní nabídky tvoří oblíbené funkce či nastavení a lze do ní doplnit vlastní položky či doplňky. Tlačítko pro přidání stránky mezi oblíbené bylo přemístěno z adresního řádku do nástrojové lišty hned vedle okna pro vyhledávání a sloučeno s tlačítkem pro otevření knihovny otevřených stránek. Vývojáři připravili také jednodušší způsob synchronizace mezi více instalacemi Firefoxu prostřednictvím účtu, k němuž se uživatel na všech zařízeních přihlásí. Novinkou anglické verze prohlížeče je dále vynucení zabezpečeného protokolu HTTPS při používání vyhledávače Yahoo. Pokud by vám nový vzhled Firefoxu nevyhovoval, pak se můžete prostřednictvím doplňku Classic Theme Restorer vrátit k původní „hranaté“ podobě prohlížeče.

Odkazy související s Firefox

stáhnout zdarma 35,02 MB Změřit rychlost downloadu
Nahlásit nefunkční download
 
       

Parametry programu Firefox 37.0.1 Win CZ

Aktualizováno: 7. 4. 2015
Číslo verze: CZ
Našli jste novější verzi?
Podporované jazyky: Čeština
Operační
systémy:
Vista-32, Vista-64, Win 2003, Win 7-32, Win 7-64, Win 8, Win XP
Web programu: www.mozilla.com
Autor: Mozilla.org
Licence: MPL
Varianty Win SK
Win EN
Linux CZ
Všechny varianty
Velikost: 35,02 MB
Počet stažení: 4 184 690x
       

Nenechte si ujít novou verzi        

Hlídač vám pošle e-mail, vyjde-li nová verze.
Hlídat Firefox

 

Recenze uživatelů        

Naprostá spokojenost s v. 29 4. 6. 2014 Moje hodnocení Firefox

Já nevím proč někdo pořád nadává. Já jsem si s FF 29 pohrál pár minut, přidal jsem 3 doplňky a jako teď jsem tak skvělý... více »

Verzi 29 a dál už nestahujte. 10. 5. 2014 Moje hodnocení Firefox

Naprosto vše špatně.Konec Mozilli Firefox.Konečná u verze 28!I blb si dá říci.Oni ne!!

Mozila??? 15. 12. 2013 Moje hodnocení Firefox

Po několika letech trpělivosti mně už přešla... S každou novou aktualizací se mi změnilo - to v lepším případě, někdy ztratilo... více »

Firefox 23 12. 9. 2013 Moje hodnocení Firefox

Já jsem měl na tomto prohlížeči problémy s malwarem. Neodstranil ho ani program malwarebytes. Tak jsem firefox ze svého PC odstranil. S... více »

Nová Mozilla-tragédie 9. 8. 2013 Moje hodnocení Firefox

Až do nejnovější verze jsem byl s Firefoxem spokojen. V této nové verzi co chvíla padá flash, když stahuju, tak mě to ani neupozorní,... více »

Další recenze

Další programy z kategorie Prohlížeče        

Hodnocení programu Google Chrome Zdarma

Google Chrome

Internetový prohlížeč od společnosti Google.

       
Hodnocení programu Opera NEXT Zdarma

Opera NEXT

Nejnovější verze oblíbeného internetového prohlížeče.

       
Hodnocení programu MS Internet Explorer Plná verze

MS Internet Explorer

Starší verze oblíbeného internetového prohlížeče.

       
Hodnocení programu MS Internet Explorer 9 Plná verze

MS Internet Explorer 9

Hlavní předností tohoto prohlížeče je minimalistické uživatelské prostředí, které nechává prostor pro vlastní stránku.

       
Hodnocení programu MS Internet Explorer Plná verze

MS Internet Explorer

Starší verze jednoho z nejpoužívanějších internetových prohlížečů.

       

Diskuse o Firefox        

Re: Chová se divně    23. 3.

Nejnovější verze je hrůza - stáhla se s ní i porno stránka, která se hned naočkovala do všech prohlížečů v PC, nejde normálně odbourat. Asi Firefox zruším.

RE: Firefox 35    21. 2.

stahni si na instaluj.cz   Pak nastroje- možnosti- rozšiřene-aktualizace zadat nikdy nevyhledavat aktualizace

RE: Firefox 35    21. 1.

Opět ti závistivý psychopati z Firefoxu mě znovu bez upozorněni sami přeinstalovali na verzi 35.Po prohlídce, kdy jsem zjistil stále mnoho nedostatků a nevrácení mých u...

Re: Firefox 33    18. 1.

Tvúj příspěvek je patrně psaný z léčebny Bohnice , že by pacient ???

RE: Firefox 35    14. 1.

Není problém.Jdi níže na můj příspěvek Re: starší verze z 18.5.2014 a klikni na jeden z odkazu na Releases - zprávy všech vydaných verzí. Vymaž Mozilu z registru a d...

celá diskuse
Technet
Online servis od Slunečnice
Shoptet
Download programu Firefox je bez virů a spyware. Naše uživatele chrání Clam AntiVirus. Clam AntiVirus