Chcete si jako první vyzkoušet novou podobu Slunečnice.cz? Přepněte na beta verzi.
×

Linux - Ubuntu - Trusty Tahr 14.04

Licence: GNU GPL Hodnocení 5 Počet hodnocení: 10
       

Diskuse - Linux - Ubuntu - Trusty Tahr 14.04

16. 9. 2014

lofi

Re: Prosím

intel atom-u této verze není kompatabilita.novější verze již ano

Odpovědět        
14. 9. 2014

visk

Nováček v linuxu

Zdravím

Mám k vám takovou prozbu co si mám stáhnout s této stránky https://www.google.cz/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CCUQFjAA&url=https%3A%2F%2Fwww.virtualbox.org%2Fwiki%2FLinux_Downloads&ei=waQVVNvHBsiDONGygcAD&usg=AFQjCNEKq9h6FZxeBuGcMYREshUcT8WBzw&bvm=bv.75097201,d.ZWU abych si mohl seznámit s linuxem? díky

 

Odpovědět        
20. 8. 2014

5let v linuxu

Re: Prosím

Karle, opravdu nechi se přít.
Ale pokud nemáte nějaký ten special laptop, kdy je třeba dodat speciální sekvenci pro start ubuntu,

pak nemohu souhlasit.
Instaloval jsem ubuntu na více jak 150 strojů nejrůznějšího stáří a provedení (vč. nových) za posledních 5 let.

Pouze v 15ti případech jsem musel šáhnout kvůli výkonnosti pro lubuntu ale to byly opravdu
schitové stroje (CPU Atom, P3/P4 1,4-1,6GHz, 512GB RAM apod).
Co popisujete vypadá na chybu buď HDD a nebo motherboardu.  

Opravdu bych z toho linux moc nevinil. 

Odpovědět        
19. 5. 2014

uživatel si přál zůstat v anonymitě

Re: nejede

Typnu si na chybné médium. Vůbec z kolečka (i čitelného) to běží strašně pomalu, to chce rychlou flešku (ta moje měla 30MB/s a běh byl zcelaplynulý, z DVD to bylo jak v w95 na třiosmšestce). Jinak 

Přesto bych zkontroloval:

 

  1. je bios nakonfigurovaný, aby startoval z CD/DVD 
  2. stačí hw konfigurace (ač je to neuvěřitelné, je o něco náročnější než XP)
  3. neni systém na seznamu těch, pro které nejdou (pro mint to třeba byl intel atom, tam mám ubuntu, jinak upřednostňuju mint, protože si nepotrpim na oranžovou)
  4. pokud to i nadále nepůjde, zkusil bych jinou variantu (tady jsou dvě, ale ono jich je víc) nebo distribuci (mint je celkem bez problémů, fedora a debian taky)

 

Bohužel nepíšete, v jaké fázi systém ustrnul, jestli se něco ukazuje na obrazovce a tak dále. To by docela dost napovědělo. 

Pak, až nastartujete, je už postup jednoduchý, buď můžete systém zkoušet v live řežimu (aniž by cokoliv udělal s počítačem), nebo jej nainstalovat. Osobně bych v režimu live zkopíroval data a potom spustil instalaci (bude potřeba mít pro ni alespoň 8GB nevyužitý diskový oddíl).

Odpovědět        
12. 4. 2014

Karel

Re: Prosím

To jsem zkoušel taky Ubuntu 13.10 a dělo se toto. Na počítači Pentium4 3 GHz, 2 Giga Ram a HDD 80 Giga.

První spuštění z DVD nešla myš. Druhý pokus po přehození portu USB pro myš již fungovala. Tak jsem spustil Firefox a počítač zatuhnul a nic nešlo. Nuto tvrdě vypnout.

Opravdu "skvělý" systém. 

Odpovědět        
5. 3. 2014

nikdo

nejede

Ahoj,mám dotaz.Podělal se mi Windows XP[Smutný] a chci dát ubuntu,strčím disk do mechaniky a načítá se asi 20 minut a pořád nic[Křik].Co teď? Prosím poraťte.[Smích]    E-mail:lukas.marsalek@centrum.cz

Odpovědět        
16. 7. 2013

m

Re: Prosím

Dobré by bylo vyzkoušet nějakou z live verzí (tj. verzí, které se souštějí přímo z DVD nebo flešky), tím zjistit, jaká Vám nejvíce vyhovuje. Mě nejvíc vyhovuje linux mint mate, což je distribuce odvozená z ubuntu. Ubuntu se mi moc nelíbí, ale je to jen kosmetická záležitost (to jak je laděný do oranžova). To by bylo kvýběru distribuce (narozdíl od windows, kde si můžete vybrat mezi home a profesional, tady je daleko víc stupňů volnosti). Většina distribucí (ale ne všechny) funguje jako live i instalátor. Takže to nepředstavuje žádný problém. Z vlastní zkušenosti doporučuju (pokud nepoužijete externí DVD) použít nějakou rychlejší flešku, jinak u toho vyrostete. Ale s dostatečně rychlou fleškou jde systém docela svižně (třeba Kingston S102 je v pohodě). Nástrojů na výrobu bootovací  flešky je více, přímo pod linuxem je taky (menu>příslušenství(accesiores)>USB Image Writer), ale uznávám, že to trochu připomíná hlavu 22. Ale existují i podobné nástroje pro windows.

Druhá věc je, kam to instalovat. Pokud Vám odešel disk opravdu fizicky, tak na něj těžko něco nainstalujete. Dobrá alternativa aspoň jako provizorium je v nástroji na výrobu flešky zadat, že se na ní mají ukládat data. 

Ještě poslední věc, pokud je na tom netbooku Intel Atom, tam mám pocit, že mint nejde (byl na seznamu nekompatibilních, na který jsem se podíval po víkendu stráveném pokusy o instalaci), ale ubuntu je bez problémů. 

Odpovědět        
25. 6. 2013

dobenda123

Prosím

Dobrý den ja sem mel na netobooku win 7 harddisk se mi poškodil a chci si dat mito toho linux prosím jak mam uložit data na linux prosím

odpovet prosím napiste na muj e-mail:  dobenda123seznam.cz     dekuji moci

Odpovědět        
30. 3. 2013

MJ__78

Re: HAHA

Máte pravdu, kolik mě to stálu času za poslední dva roky abych si něco nainstaloval na záložní disk a po chvilce zjistil že ten disk nejlépe využiju když na něj naklonuji svoje xp a mám slušnou zálohu pro případ "smrti" systému  :) Nenašel jsem ještě svižný životaschopný jiný systém než windovs a to napříč celým spektrem od w95 počínaje až po w8 .Všechno mi na mém železe slušně jede, ale linux jsem opravdu nesehnal žádný solidní.Nejsem propagátor windows, ale jsou lepší a to i ty visty,Ubuntu 12 , to jsem si mohl zrovna zajít uvařit čaj než se mi zavřelo a otevřelo nějaké okno.... Je to možná ve mě, ale prostě jsem to nezvládl i když jsem se snažil.U jiných distribucí se zase vyskytly jiné problémy  u suse mi nešel pro změnu zprovoznit internet atd , u něčeho byl problém se zvukem, jinde grafika atd.Chtěl jsem alternativu ale nenašel jsem.Ze svobodného sw bych ale vyzdvihl Libreoffice, ten je pro změnu o 100% lepší než microsoft office 2007 a vyšší.

Odpovědět        
14. 3. 2013

tomil2002

Seká se

Mám vcelku zánovní pc 2 gb ram ale Ubuntu se mi tam seká tak že je to k ničemu. Ještě se mi nepodařilo rozchodit ani jeden Linux solidně abych ho na tom disku nechal.Mám desku která bere xp , Visty , sedmičky i osmičky bez jakýchkoliv problémů.Vše jede svižně a dobře. Od Linuxu se mi nepovedlo slušně rozchodit nic. Chtěl jsem si vyčlenit jeden disk na Linux abych se s ním naučil , fyzicky to přepínat při vypnutém pc , buď systém spouštět s HDD kde je třeba wxp , nebo s HDD kde mám Linux.Linuxy se mi všechny sekají a u Opensuse mi nejde zase internet.Chci něco bez zbytečných animací a udělátek.

Odpovědět        
26. 1. 2013

Radek

Re: nový OS

Rozumíme. Stáhni tady Ubuntu nebo na http://www.ubuntu.cz/ziskejte/stahnout . Jsou to ISO obrazy. Udělej si z toho DVD a pak z něj nabootuješ a už jede instalace. Je jedno jestli je disk prázdný nebo je tam nějakí jiný systém.

Odpovědět        
26. 1. 2013

Radek

Re: Varianta x64 nebo x86?

x64 je operační systém 64 bitový a varianta x86 je 32 bitový.

Jestli Intel nebo AMD je jedno, obojí je podporováno.

Odpovědět        
24. 1. 2013

kk7

Varianta x64 nebo x86?

Nevíte někdo jaký je rozdíl mezi x64 a x86 ? Jedno je pro AMD a jedno pro Intel?

Odpovědět        
4. 1. 2013

D-Tix

nový OS

Zdravím,

měl jsem v ntb windows 7, ale podělal se mi disk. Chtěl bych si tam dát winXP, ale všichni říkají, že u

tohohle noťasu jim při instalaci nastala modrá smrt. Nechci kupovat win7, tak bych tam dal Linux.

Zajímá mě, jestli stačí stáhnout odsud Linux, dát ho na disk a on se pak nainstaluje. Když bude zkrátka

ten disk prázdný, tak aby se ta instalace rozjela. Snad mě rozumíte :-) Díky

Odpovědět        
20. 10. 2012

Wendel

ubuntu

Ubuntu je v pohodě,widle mám jen kvůli ženě,já osobně raději dělám na ubuntu.Je prostě lepší.[Pohodový]

Odpovědět        
1. 10. 2012

DusanX

HAHA

Ubuntu? Dobře. A co s tím? Jestli Vás nebaví win, zkuste. Rádi se vrátíte.

Odpovědět        
1. 10. 2012

Tom1234567

UBUNTU 12.04 názor

Na zatím nejnovějším Ubuntu 12.04 mám svůj názor. Snad nikoho neurazím, ale stojí to za starou belu. Čím mě může oslovit? Tím, že má rádoby příjemné prostředí? Hmm, dobře. Kde je kompatibilita s okolním světem? To se mám každý den prodírat problémy, které mi kradou obrovské množství času? Chápu, že konkurence vůči zavedeným systémům neuškodí, ale pánové z firmy M se jen z povzálí smějou, jak jen můžou. Svou testovací dobu jsem Ubuntu odevzdal, ale končím. Wine není takové, jak jsem si představoval, hry pro děcka jsou věčný problém, ...   Je to na dlouho. Děkuji, nikdy víc. 

Odpovědět        
1. 9. 2012

Wrunx

Co to je prosím pěkně

za screenshoty? Ty jsou z roku ajn cvaj nebo co!? Proč blbnete návštěvníky Slunečnice obrázky jak vypadala ubuntí distribuce někdy před pěti lety?!
Na dotaz níže: instalace cca 2.5 GB, po doplnění řekněme 3 GB.

Odpovědět        
28. 4. 2012

:-)

DOTAZ !!! PROSÍM ODPOVĚZTE !! Díky

Kolik zabere instalace tohoto OS?

Odpovědět        
28. 4. 2012

uživatel si přál zůstat v anonymitě

RE: Linux - Ubuntu 9.10

Ahoj, jenom malé upřesnění odkaz je nefunkční.

Odpovědět        
Technet
Online servis od Slunečnice
Shoptet
Download programu Linux - Ubuntu - Trusty Tahr je bez virů a spyware. Naše uživatele chrání Clam AntiVirus. Clam AntiVirus