Chcete si jako první vyzkoušet novou podobu Slunečnice.cz? Přepněte na beta verzi.
×

Diskuse k programu Total Commander 8.51a

27. 4. 2014 8:35

uživatel si přál zůstat v anonymitě

Re: cena Cena je vysoká

K Vašemu dotazu: Znám i jiný program, který za jedno předplatné nabízí i doživotní aktualizace zdarma. Je to výborný zvukový editor GOLDWAVE (omlouvám se za možnou pravopisnou chybu).

Odpovědět
       
10. 1. 2013 17:45

Miloš Pechar

Re: cena

Cena za TCMD není vysoká, protože v ní máte zaplaceny všechny následující verze. Dovedete si představit, že si v šerém dávnověku koupíte Windows 95 a od té doby máte bezplatný upgrade na 98/2000/XP/Vista/7/8… ?

Jak říkám, cena není vysoká, proto jsem si TCMD koupil.

Odpovědět
       
10. 1. 2013 17:32

kruta (neregistrovaný)

Re: cena

Program je to skvělý, ale cena (cca tisícovka) je poměrně vysoká, nepřiměřeně vysoká té skvělosti. Pod jménem magix znám editor hudby, tam mi zase cena 150 korun připadala poměrně nízká, proto jsem koupil hned tři licence (na všechny počítače). Cenu určuje výrobce a trh. Pokud chce někdo za program odpory (program který z proužků stanoví hodnotu) dvoukilo (nebo jestli to bylo vc nevim), jeho program navíc byl horší než free jiný program (a naprogramování je hračka pro začátečníky), tak pokud se někdo pohybuje v tomto měřítku, tak tam by byla adekvátní cena tak 3500. Jinak pro domácí uživatele je tisícovka za takový program docela dost (zvláště když s novým počítačem člověk vyplázne 4200 za windows), ale je přece několik alternativ, a kdo nechce tento program, může si koupit levnější, nebo stáhnout free. Je zajímavé, že komunita GNU nepřišla s něcím takovým (tyto programy bývají totiž velmi kvalitní) a že pro linux neexistuje žádná rozumná alternativa. Návrat k "průzkumníku" vidím jako jednu z mála, nebo snad jedinou nevýhodu přechodu na linux. Ale to sem ani nepatří.

Cena je opravdu vysoká, což je taky důvod, proč jsem zatim nekoupil ani jednu licenci (další důvody jsou ve způsobu prodeje atd) a program už několik let zkouším. Jasně že je tu ta výhoda v předplatném "na věčné časy". To taky neni normální, jsou programy, kde si lze předplatné koupit na několik let (po tuto dobu máte nárok na nové verze, které vám chodí poštou, nebo si je stahujete ze sránek výrobce), ale ne na věky. Takže je to zase docela výhodné.

Odpovědět
       
2. 1. 2013 10:29

Milan (neregistrovaný)

Re: cena

Máte pravdu, nehledě na to, že Total CMD se dá používat i bez zaplacení...

Odpovědět
       
8. 2. 2012 16:04

Miloš Pechar

Re: cena

Znáte nějaký software, který má v ceně i všechny následující verze? Třeba že si koupíte Windows 95 a budete mít zdarma upgrade na 98, Me, 2000, XP, Vistu, 7…? Asi těžko.

A na okraj – Magix neznám, ale hudební studio ho nebudete asi používat  jako správce souborů – a v takovém případě mi srovnání připadá asi na takové úrovni, jako kdybyste srovnával DVD-rekordér s příklepovou vrtačkou nebo zahradním bazénem.

Odpovědět
       
8. 2. 2012 15:51

Fefe (neregistrovaný)

cena

Jako dobry sw ae vzhladom na to co dokaze je jeho cena tak max 300Kč. Ked porovnam ze Magix hudobne studio za 1500 toho dokaze asi tak 600x viac a muselo byt aj narocnejsie na tvorbu, cenu fakt nechapem. Ak to niekto kupil dajte vedet predam Vam super sw kalkulacku za 800Kč :))

Odpovědět
       
Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware. Naše uživatele chrání Clam AntiVirus. Clam AntiVirus