×

Bezplatný antivir od Microsoftu slaví úspěch

Ondřej Špulák – 19. 10. 2009

Softwarový gigant Microsoft před dvěma týdny nabídl všem uživatelům zdarma finální verzi svého antivirového programu. Od té doby si jej stáhlo více než 1,5 milionu zájemců.

Nálepky
  1. antivir
  2. bezpečnost

Bezpečnostní produkt Microsoft Security Essentials chrání počítače před viry, rootkity, spywarem a dalšími škodlivými kódy. Dle některých nezávislých testů si nestojí vůbec špatně a dokáže odhalit převážnou většinu škůdců. Navíc pro svou práci potřebuje poměrně malé množství systémových prostředků.

Microsoft Security Essentials Po dvou týdnech slaví Microsoft se svým antivirem Security Essentials první úspěchy. Od okamžiku uvolnění programu si jej totiž stáhlo více než 1,5 miliónu uživatelů. Zajímavý je také pohled na jeho nasazení v závislosti na používaném operačním systému. Celých 44 procent lidí jej používá k ochraně Windows 7, jež Microsoft oficiálně uvolní do prodeje až tento čtvrtek. Druhým nejčastějším operačním systémem, který je bezplatným antivirem z Redmondu chráněn, jsou s 33 procenty Windows XP. Třetí příčku pak obsadily Windows Vista, které si drží 23 procentní podíl.

Pokud se však podíváme na statistiky detekce malware na jednotlivých operačních systémech, pak z celkového počtu čtyř miliónů škodlivých kódů detekovaných pomocí Microsoft Security Essentials připadá celých 52 procent na stále oblíbená Windows XP. Třicet dva procent škůdců pak program objevil na Windows Vista a Windows 7 si drží šestnácti procentní podíl z celkového množství zachyceného malware. Lze však očekávat, že útoků na Windows 7 bude postupně přibývat.

Zdroj: PC World

Názory        

Zaujalo vás téma? Máte k němu co říct? Přidejte svůj názor.

Sledování názorů

Zasílání upozornění na nové názory je dostupné jen registrovaným uživatelům.

Prosím, přihlašte se a nebo se zaregistrujte.

Přehled názorů

K článku zatím nebyl přidán žádný názor. Přidejte svůj názor jako první.

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware. Naše uživatele chrání Clam AntiVirus. Clam AntiVirus