Chcete si jako první vyzkoušet novou podobu Slunečnice.cz? Přepněte na beta verzi.
×

Důkladná skartace vašich souborů

Ondřej Špulák – 14. 6. 2012

Chcete se zbavit některých vašich souborů skutečně důkladně? Požadujete, aby je již nebylo možné nikdy obnovit? Pak proveďte skartaci dat.

Nálepky
  1. správa počítače

Data, která odstraníte z pevného disku pouhým smazáním do koše a jeho následným vysypáním, lze stále obnovit. Dojde totiž prakticky pouze ke změně hodnot v tabulce systému odkazující na tato data a ta je tak možné za pomoci některých programů stále obnovit. Ke skutečnému „odstranění“ nepotřebných či nežádoucích souborů dochází až přepisem jinými daty.

Pokud se tedy chcete opravdu zbavit citlivých či jinak důležitých dat, která by se neměla dostat do cizích rukou, pak musíte použít jejich „skartaci“, tedy několikanásobný přepis jinými záznamy. Programem, který se na skartaci souborů specializuje, je Disk Wiper. Ten umožňuje buď odstranění vybraných souborů a složek, nebo celkové znehodnocení celého obsahu pevného disku. Úspěšnost znehodnocení vašich dat je následně ověřena mediální analýzou. Uživatel tak má jistotu, že jeho data byla skutečně nenávratně odstraněna.

Názory        

Zaujalo vás téma? Máte k němu co říct? Přidejte svůj názor.

Sledování názorů

Zasílání upozornění na nové názory je dostupné jen registrovaným uživatelům.

Prosím, přihlašte se a nebo se zaregistrujte.

Přehled názorů

K článku zatím nebyl přidán žádný názor. Přidejte svůj názor jako první.

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware. Naše uživatele chrání Clam AntiVirus. Clam AntiVirus