×

Hlídejte byt pomocí webkamery

Ondřej Špulák – 2. 8. 2012

Odjíždíte na dovolenou a obáváte se o osud vašeho obydlí v době nepřítomnosti? Pak využijte webkameru k pohodlnému sledování dění v domě či bytě.

Nálepky
  1. internet
  2. video

Chcete mít neustálý přehled o dění ve vašem domě, bytě či na chatě? V tom případě nemusíte shánět složité sledovací systémy. Základní obrázek o dění ve sledovaném objektu si můžete utvořit pomocí webkamery a šikovného programu, který dokáže obraz z této kamery na dálku zprostředkovat.

K tomuto účelu lze vhodně využít nástroj Active WebCam, přenášející záznam z libovolného zařízení. Ke snímání obrazu tak můžete kromě webkamery použít také například digitální fotoaparát, televizní kartu, nebo síťovou IP kameru. Program přitom nabízí práci s více zařízeními současně. Obraz je snímán rychlostí třicet snímků za vteřinu a záznam ve formátu AVI či MPEG lze spustit i na základě podnětu od čidla pohybu. Uživatel současně může být o pohybu v objektu informován e-mailem. Zajímavá je též funkce spuštění alarmu v hlídaném objektu. Obraz a zvuk je možné v programu Active WebCam streamovat prostřednictvím vzdáleného přístupu k počítači, HTTP serveru, nebo FTP protokolu. Uložený záznam je samozřejmě možné zaheslovat či chránit šifrováním.

Názory        

Zaujalo vás téma? Máte k němu co říct? Přidejte svůj názor.

Sledování názorů

Zasílání upozornění na nové názory je dostupné jen registrovaným uživatelům.

Prosím, přihlašte se a nebo se zaregistrujte.

Přehled názorů

K článku zatím nebyl přidán žádný názor. Přidejte svůj názor jako první.

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware. Naše uživatele chrání Clam AntiVirus. Clam AntiVirus