Chcete si jako první vyzkoušet novou podobu Slunečnice.cz? Přepněte na beta verzi.
×

Komprese souborů má stále význam

Ondřej Špulák – 14. 9. 2012

Chcete rozdělit objemné soubory na více menších dílů, které lze následně snáze přenést na jiný počítač? Nebo chcete poslat najednou přes internet více menších souborů? Pomůže vám WinRAR.

Nálepky
  1. správci souborů

Můžete se dostat do situace, kdy budete nuceni rozdělit velký soubor (například film nebo multimediální prezentaci) na více menších částí, aby bylo možné jej pohodlně přenést na jiný počítač prostřednictvím paměťového zařízení, jehož kapacita nedosahuje velikosti zmíněného souboru. V tom případě můžete využít služeb programu WinRAR, který takové rozdělení souborů umožňuje. Uživatelům nabízí jak vlastní komprimační formát RAR, tak i všeobecně používaný ZIP. Dekomprimovat lze s jeho pomocí soubory ve formátech RAR, ZIP, CAB, ARJ, LZH, TAR, GZ a TAR.GZ, BZ2 a TAR.BZ2, ACE, UUE, JAR, ISO, 7Z či Z.

Program WinRAR můžete vhodně využít i v případě, že potřebujete zmenšit velikost vašich souborů. Nabízí totiž výhodný kompresní poměr, který dokáže velikost souboru výrazně snížit. Uplatnění najde také při přenášení většího množství souborů například prostřednictvím některé z internetových úschoven. Dokáže totiž soubory spojit do jednoho komprimovaného celku, který lze následně pohodlně odeslat prostřednictvím internetových linek.

Názory        

Zaujalo vás téma? Máte k němu co říct? Přidejte svůj názor.

Sledování názorů

Zasílání upozornění na nové názory je dostupné jen registrovaným uživatelům.

Prosím, přihlašte se a nebo se zaregistrujte.

Přehled názorů

Nastavení kvality: Vlastní Vše 2 3 4 5 6 7 8 9
Komprese souborů má stále význam Martin 18. 9. 2012 15:04
Zobrazit kvalitní Zobrazit vše Přidat
Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware. Naše uživatele chrání Clam AntiVirus. Clam AntiVirus