Microsoft kupuje Skype
Ondřej Špulák – 10. 5. 2011
Oblíbenou komunikační službu Skype, která umožňuje bezplatné telefonování prostřednictvím internetu, kupuje softwarový gigant z Redmondu. Zaplatí za ni 8,5 miliardy dolarů.
Společnost Microsoft se dohodla se zástupci investiční skupiny Silver Lake na odkoupení komunikační služby Skype, kterou používají miliony uživatelů po celém světě k bezplatnému telefonování po vlnách internetu. Softwarový gigant, pro něhož se jedná o největší akvizici v historii, to dnes oznámil ve své tiskové zprávě. Skype se po uhrazení částky 8,5 miliardy amerických dolarů stane další obchodní divizí Microsoftu, kterou povede Tony Bates, současný ředitel společnosti Skype Global.
Microsoft plánuje, že Skype propojí se svými službami a produkty, mezi něž patří zejména Windows Phones a Xbox Live. Ke komunikaci přes Skype bude možné využít i zařízení Xbox 360 a Kinect. Softwarový gigant navíc vyvrací pochybnosti, že by zmíněná akvizice znamenala konec podpory konkurenčních technologií.
Názory
Zaujalo vás téma? Máte k němu co říct? Přidejte svůj názor.
Sledování názorů
Zasílání upozornění na nové názory je dostupné jen registrovaným uživatelům.
Prosím, přihlašte se a nebo se zaregistrujte.
Přehled názorů
K článku zatím nebyl přidán žádný názor. Přidejte svůj názor jako první.
Další recenze a tipy v sekci Různé
- Stahujte finální Total Commander 8
- Kdo ukradl váš počítač?
- Komplexní práce s komprimovanými archivy
- Jak převést tištěné dokumenty do počítače?
- Uklidňující pohled na delfíny
Nejčtenější recenze a tipy
- Jak profesionálně stahovat soubory z internetu?
- Jak převést tištěné dokumenty do počítače?
- Pokročilá defragmentace pevného disku
- Uklidňující pohled na delfíny
- Vytvořte si svépomocí profesionální vizitky
Aktuální recenze a tipy
- Optimalizujte systém a vyčistěte počítač od zbytečností
- Využijete privátní cloud?
- Stahujte finální Total Commander 8
- Země jako na dlani
- Udělejte si pořádek v hudbě a filmech