bezpečnost

Články        

Pozor na kritickou zranitelnost platformy Java

14. 1. 2013Ondřej ŠpulákRůzné

V platformě Java byla objevena kritická zranitelnost, před kterou varovalo také americké ministerstvo vnitřní bezpečnosti. Stáhněte si opravnou aktualizaci.

Jsou děti na internetu v bezpečí?

8. 1. 2013Ondřej ŠpulákOsobní a domácí

V prostředí celosvětové sítě čeká na děti celá řada nástrah a úskalí, o kterých by měly vědět a umět jim čelit. Na co by si měly děti dát při surfování pozor?

Na mobil můžete nevědomky přijímat zpoplatněné SMS

3. 1. 2013Ondřej ŠpulákRůzné

Uživatele chytrých mobilních telefonů s operačním systémem Android trápí zákeřný trojský kůň SMS Boxer. Ten útočí prostřednictvím zpoplatněných SMS zpráv, jež nic netušící uživatel na svůj mobil přijímá.

Jaké bezpečnostní hrozby v roce 2013 ohrozí uživatele?

19. 12. 2012Ondřej ŠpulákRůzné

V příštím roce se dočkáme se výrazného nárůstu mobilního malwaru a jeho variant, vzroste šíření škodlivých kódů prostřednictvím webových stránek, zvýší se počet botnetů a útoků na cloudy, které zapříčiní úniky informací.

Chraňte svůj chytrý mobil

30. 11. 2012Ondřej ŠpulákPotřebuji pomoc s...

Dnešní mobilní zařízení poháněná některým z operačních systémů mohou napadnout zákeřní škůdci. Braňte se jim pomocí nástroje ESET Mobile Security, který nabízí ochranu vašich dat i v případě krádeže.

Vir můžete obdržet od přátel přes Skype

27. 11. 2012Ondřej ŠpulákRůzné

Již dávno neplatí, že k šíření virů dochází pouze prostřednictvím neznámých e-mailových adres a pochybných webových stránek. Aktuální bezpečnostní hrozbu můžete obdržet od přátel, navíc bez jejich vědomí.

Co přináší šestá generace antiviru NOD32?

15. 11. 2012Ondřej ŠpulákRůzné

Byla uvolněna v pořadí již šestá generace bezpečnostních produktů Eset Smart Security a Eset NOD32 Antivirus. Oba nástroje přináší zajímavé novinky. Na co se můžete těšit?

Kolik utratí ročně české firmy za antiviry?

2. 11. 2012Ondřej ŠpulákRůzné

Jaká bezpečnostní řešení používají firmy působící v České republice a kolik za ně ročně utratí? Odpověď na tuto otázku hledal nedávný výzkum, provedený na vzorku více než 1100 českých IT manažerů, kteří rozhodují o nákupu softwaru.

Zákeřný trojský kůň se snaží získat vaše peníze

10. 10. 2012Ondřej ŠpulákPotřebuji pomoc s...

V poslední době se po internetu masivně šíří zákeřný trojský kůň, který se v uživatelích snaží vzbudit dojem, že jejich počítač byl zablokován Policií České republiky a vybízí k uhrazení finanční sumy.

Jaké viry v srpnu nejčastěji ohrožovaly uživatele?

19. 9. 2012Ondřej ŠpulákRůzné

Žebříčku nejčastěji se vyskytujících škodlivých kódů již počtvrté za sebou kraloval malware INF/Autorun, šířící se prostřednictvím výměnných médií. Jaké další viry v srpnu nejvíce trápily uživatele?

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware. Naše uživatele chrání Clam AntiVirus. Clam AntiVirus