×

bezpečnost

Články        

Avast 2015 ohlídá zabezpečení domácí sítě

9. 11. 2014RedakceRůzné

Nejnovější řada bezpečnostních produktů Avast 2015 přinesla uživatelům několik zajímavých novinek, které zvyšují jejich ochranu před škodlivými kódy a útoky hackerů.

Antiviry také obsahují bezpečnostní chyby

29. 7. 2014RedakceRůzné

Pokud jste se domnívali, že bezpečnostními chybami trpí pouze operační systémy Windows či aplikace jako Java nebo Adobe Flash, pak jste na omylu.

Oblíbený šifrovací nástroj TrueCrypt končí

29. 5. 2014RedakceRůzné

Open source program TrueCrypt, sloužící k ochraně dat před zneužitím prostřednictvím silného šifrování, s nejvyšší pravděpodobností končí. Jeho tvůrci oznámili, že tento nástroj obsahuje závažné chyby a není proto bezpečný pro další používání.

Pozor na kritickou zranitelnost platformy Java

14. 1. 2013Ondřej ŠpulákRůzné

V platformě Java byla objevena kritická zranitelnost, před kterou varovalo také americké ministerstvo vnitřní bezpečnosti. Stáhněte si opravnou aktualizaci.

Jsou děti na internetu v bezpečí?

8. 1. 2013Ondřej ŠpulákOsobní a domácí

V prostředí celosvětové sítě čeká na děti celá řada nástrah a úskalí, o kterých by měly vědět a umět jim čelit. Na co by si měly děti dát při surfování pozor?

Na mobil můžete nevědomky přijímat zpoplatněné SMS

3. 1. 2013Ondřej ŠpulákRůzné

Uživatele chytrých mobilních telefonů s operačním systémem Android trápí zákeřný trojský kůň SMS Boxer. Ten útočí prostřednictvím zpoplatněných SMS zpráv, jež nic netušící uživatel na svůj mobil přijímá.

Jaké bezpečnostní hrozby v roce 2013 ohrozí uživatele?

19. 12. 2012Ondřej ŠpulákRůzné

V příštím roce se dočkáme se výrazného nárůstu mobilního malwaru a jeho variant, vzroste šíření škodlivých kódů prostřednictvím webových stránek, zvýší se počet botnetů a útoků na cloudy, které zapříčiní úniky informací.

Chraňte svůj chytrý mobil

30. 11. 2012Ondřej ŠpulákPotřebuji pomoc s...

Dnešní mobilní zařízení poháněná některým z operačních systémů mohou napadnout zákeřní škůdci. Braňte se jim pomocí nástroje ESET Mobile Security, který nabízí ochranu vašich dat i v případě krádeže.

Vir můžete obdržet od přátel přes Skype

27. 11. 2012Ondřej ŠpulákRůzné

Již dávno neplatí, že k šíření virů dochází pouze prostřednictvím neznámých e-mailových adres a pochybných webových stránek. Aktuální bezpečnostní hrozbu můžete obdržet od přátel, navíc bez jejich vědomí.

Co přináší šestá generace antiviru NOD32?

15. 11. 2012Ondřej ŠpulákRůzné

Byla uvolněna v pořadí již šestá generace bezpečnostních produktů Eset Smart Security a Eset NOD32 Antivirus. Oba nástroje přináší zajímavé novinky. Na co se můžete těšit?

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware. Naše uživatele chrání Clam AntiVirus. Clam AntiVirus