×

Operační systém

Články        

Vraťte do Windows 8 tlačítko Start

27. 12. 2012Ondřej ŠpulákWindows

Nejnovější operační systém od Microsoftu disponuje jak novým prostředím Metro, tak i klasickým desktopovým rozhraním, z něhož však zmizelo tlačítko Start. Šikovná Aplikace vám jej vrátí zpět.

Začal prodej Windows 8

26. 10. 2012Ondřej ŠpulákWindows

Společnost Microsoft zahájila prodej nejnovější verze svého operačního systému. Jaké verze Windows 8 jsou k dispozici?

Vyzkoušejte finální Windows 8

20. 8. 2012Ondřej ŠpulákWindows

Společnost Microsoft nabídla uživatelům možnost vyzkoušet si finální verzi nejnovějšího operačního systému Windows 8, jehož prodej již zanedlouho začne.

Otestujte zkušební verzi Windows 8

29. 2. 2012Ondřej ŠpulákWindows

Microsoft uvolnil testovací verzi Windows 8, která uživatelům umožňuje vyzkoušet si nové prostředí v Metro stylu, integrované cloudové služby a další novinky z připravovaného operačního systému.

Zálohujte důležitá data

8. 2. 2012Ondřej ŠpulákPotřebuji pomoc s...

Ať používáte počítač k práci či k zábavě, v žádném případě nezapomínejte na pravidelnou zálohu vašich dat. Můžete tak předejít jejich velmi nepříjemné ztrátě v případě poruchy či virové nákazy.

Přinesou Windows 8 revoluci v přihlašování?

28. 12. 2011Ondřej ŠpulákWindows

Doposud bylo pro přihlášení k uživatelskému účtu ve Windows nutné zadat heslo kombinující znaky, případně využít otisk prstů. Uživatelé tabletů se zřejmě s příchodem Windows 8 dočkají výrazné inovace.

Upravte si náhledy spuštěných aplikací ve Windows 7

28. 11. 2011Ondřej ŠpulákWindows

Funkce Aero Peek usnadňuje ve Windows 7 přepínání mezi jednotlivými okny spuštěných aplikací a přináší jejich živé náhledy. Změnit podobu těchto náhledů vám pomůže aplikace Taskbar Thumbnail Tweaker.

Jak lze bez DVD mechaniky nainstalovat Windows 7?

9. 11. 2011Ondřej ŠpulákWindows

Zejména pro majitele netbooků bez integrované optické mechaniky je instalace operačního systému Windows 7 z DVD disku neřešitelným úkolem. Tento problém za vás vyřeší speciální utilita.

Windows XP slaví desáté narozeniny

26. 10. 2011Ondřej ŠpulákWindows

Uplynulo již deset let od okamžiku, kdy byl na trh uveden dodnes velice populární operační systém Windows XP. Konec jeho života se neodvratně blíží.

Pomocníci pro údržbu vašeho počítače

20. 10. 2011Ondřej ŠpulákRůzné

Hledáte nástroj, který by jednoduše a bez komplikovaného nastavování optimalizoval chod vašeho počítače a vrátil mu jeho dřívější rychlost? Pak použijte některý z užitečných programů.

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware. Naše uživatele chrání Clam AntiVirus. Clam AntiVirus