Chcete si jako první vyzkoušet novou podobu Slunečnice.cz? Přepněte na beta verzi.
×

windows

Články        

Prodej OEM licencí Windows 7 skončil

2. 11. 2014RedakceRůzné

Na konci října došlo k ukončení distribuce OEM licencí Windows 7 v edicích Home Premium a Ultimate. Pokud nechcete používat Windows 8.1, můžete sehnat ještě počítač s předinstalovaným systémem Windows 7 Professional.

Stane se z Windows 7 nesmrtelný operační systém?

17. 2. 2014RedakceWindows, Různé

Současný operační systém Windows 8, respektive Windows 8.1, rozděluje uživatele na dva tábory. Jedni vítají dlaždicové prostředí s otevřenou náručí a chválí si dotykové ovládání, druzí naopak nemohou současnému systému přijít na chuť. Konzervativní uživatelé zůstávají věrní Windows 7 a výrobci počítačů se jim snaží vyjít vstříc. Jak dlouho ještě budou moci sedmičky na své počítače předinstalovávat?

Univerzální pomocník pro vaše Windows

16. 1. 2013Ondřej ŠpulákPotřebuji pomoc s...

Zbavte se zbytečných a nepotřebných souborů, vyčistěte registry a optimalizujte výkon operačního systému. Pomůže vám s tím program Ashampoo WinOptimizer. Jaké funkce nabízí?

Vraťte do Windows 8 tlačítko Start

27. 12. 2012Ondřej ŠpulákWindows

Nejnovější operační systém od Microsoftu disponuje jak novým prostředím Metro, tak i klasickým desktopovým rozhraním, z něhož však zmizelo tlačítko Start. Šikovná Aplikace vám jej vrátí zpět.

Začal prodej Windows 8

26. 10. 2012Ondřej ŠpulákWindows

Společnost Microsoft zahájila prodej nejnovější verze svého operačního systému. Jaké verze Windows 8 jsou k dispozici?

Vyzkoušejte finální Windows 8

20. 8. 2012Ondřej ŠpulákWindows

Společnost Microsoft nabídla uživatelům možnost vyzkoušet si finální verzi nejnovějšího operačního systému Windows 8, jehož prodej již zanedlouho začne.

Otestujte zkušební verzi Windows 8

29. 2. 2012Ondřej ŠpulákWindows

Microsoft uvolnil testovací verzi Windows 8, která uživatelům umožňuje vyzkoušet si nové prostředí v Metro stylu, integrované cloudové služby a další novinky z připravovaného operačního systému.

Chraňte počítač před útoky zvenčí

20. 2. 2012Ondřej ŠpulákPotřebuji pomoc s...

Každý počítač, který je připojený k internetu, by měl být vybavený kvalitním firewallem. Ten dokáže zachytit nejrůznější škodlivé kódy a cílené útoky, které přicházejí z celosvětové nebo lokální sítě.

Zálohujte důležitá data

8. 2. 2012Ondřej ŠpulákPotřebuji pomoc s...

Ať používáte počítač k práci či k zábavě, v žádném případě nezapomínejte na pravidelnou zálohu vašich dat. Můžete tak předejít jejich velmi nepříjemné ztrátě v případě poruchy či virové nákazy.

Přinesou Windows 8 revoluci v přihlašování?

28. 12. 2011Ondřej ŠpulákWindows

Doposud bylo pro přihlášení k uživatelskému účtu ve Windows nutné zadat heslo kombinující znaky, případně využít otisk prstů. Uživatelé tabletů se zřejmě s příchodem Windows 8 dočkají výrazné inovace.

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware. Naše uživatele chrání Clam AntiVirus. Clam AntiVirus