Chcete si jako první vyzkoušet novou podobu Slunečnice.cz? Přepněte na beta verzi.
×

Ochraňte počítač před útoky současných virů

Ondřej Špulák – 19. 7. 2012

Malware a ostatní škodlivé kódy neustále útočí na uživatele a snaží se ovládnout jejich počítače či získat citlivé údaje. Jaké hrozby vás mohou aktuálně nejvíce ohrožovat?

Nálepky
  1. antivir
  2. bezpečnost

V současnosti nejrozšířenější bezpečnostní hrozbou je malware INF/Autorun. Ten podle statistik společnosti Eset již druhý měsíc za sebou kraluje žebříčku nejčastěji detekovaných škodlivých kódů. V celosvětovém měřítku měl tento malware 6,28 procentní podíl na všech zjištěných infekcích. V Evropě pak jeho podíl činil 4,49 procenta ze všech infekcí. INF/Autorun představuje různé druhy malwaru využívající jako cestu k napadení počítače soubor autorun.inf. Tento soubor obsahuje příkaz k automatickému spuštění aplikace po připojení externího média (nejčastěji USB flash disku) k počítači s operačním systémem Windows.

Druhé místo v Evropě obsadil malware HTML/ScrInject.B s podílem 3,95 procenta, celosvětově mu pak náležela s 3,57 procenty třetí pozice. Ve světě patřila druhá příčka hrozbě Win32/Conficker s mírou infekce 3,65 procenta. Třetí místo v Evropě okupoval škodlivý kód HTML/Iframe.B s podílem 3,89 procenta. HTML/ScrInject.B je generická detekce webových HTML stránek obsahující falešný script nebo iframe tag, který automaticky přesměruje uživatele ke stahování škodlivého kódu. HTML/Iframe.B označuje generické detekce škodlivých iframe tagů vložených do HTML stránek, které přesměrovávají prohlížeč na specifickou URL adresu obsahující škodlivý software.

Jelikož tvůrci malwaru nespí a neustále vyvíjejí nové škodlivé kódy, je důležité, aby byl váš počítač chráněn kvalitním antivirem. Bezpečnostních programů je velké množství, přinášíme vám proto výběr těch nejzajímavějších.

Zdroj: tisková zpráva, statistiky Eset Live Grid

Názory        

Zaujalo vás téma? Máte k němu co říct? Přidejte svůj názor.

Sledování názorů

Zasílání upozornění na nové názory je dostupné jen registrovaným uživatelům.

Prosím, přihlašte se a nebo se zaregistrujte.

Přehled názorů

K článku zatím nebyl přidán žádný názor. Přidejte svůj názor jako první.

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware. Naše uživatele chrání Clam AntiVirus. Clam AntiVirus