Chcete si jako první vyzkoušet novou podobu Slunečnice.cz? Přepněte na beta verzi.
×

Odstraňte ochranu u zamčených PDF dokumentů

Ondřej Špulák – 6. 9. 2012

Formát PDF je velmi propracovaný a mimo jiné umožňuje také ochranu obsahu dokumentů před jeho kopírováním či tiskem. Specializovaný nástroj však dokáže ochranné prvky odstranit.

S dokumenty uloženými ve formátu PDF se setkáváme prakticky neustále. Tento formát se stal jakýmsi standardem pro distribuci informací v digitální podobě. U PDF dokumentů lze aplikovat různé ochranné prvky a zajistit tak, že obsah celého vašeho díla (nebo jeho částí) bude dostupný pouze k prohlížení, nikoliv k dalšímu volnému užití či dodatečným úpravám prostřednictvím kopírování nebo tisku. Pokud však skutečně potřebujete informace obsažené v takto uzamčeném dokumentu vytisknout či dodatečně upravit, můžete se obrátit na specializované programy, které vám chráněný obsah jednoduše zpřístupní. Jedním z těchto nástrojů je také A-PDF Restrictions Remover. Ten se specializuje na tisk chráněných dokumentů a jejich dodatečné úpravy. Současně nabízí i možnost vykopírování textů a obrázků k dalšímu užití. Potíže mu přitom nečiní ani dokumenty chráněné heslem.

Funkce programu A-PDF Restrictions Remover jsou dostupné přímo z kontextové nabídky Windows. Jeho použití je tak velice rychlé a intuitivní. Při odstraňování aplikované ochrany si může uživatel vybrat, zda chce pouze deaktivovat ochranné prvky, nebo současně uložit odemčenou kopii souboru na pevný disk počítače.

Názory        

Zaujalo vás téma? Máte k němu co říct? Přidejte svůj názor.

Sledování názorů

Zasílání upozornění na nové názory je dostupné jen registrovaným uživatelům.

Prosím, přihlašte se a nebo se zaregistrujte.

Přehled názorů

K článku zatím nebyl přidán žádný názor. Přidejte svůj názor jako první.

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware. Naše uživatele chrání Clam AntiVirus. Clam AntiVirus