×

Opera 11.10 opravuje více než 200 chyb

Ondřej Špulák – 21. 2. 2011

Vývojáři ze společnosti Opera Software po několika týdnech uvolnili další vývojovou verzi svého webového prohlížeče. Ta přináší především opravu objevených chyb a zvýšení stability.

Nálepky
  1. Opera
  2. webové prohlížeče

Aktuálně dostupná vývojová verze Opery nese označení 11.10. Kromě číselného pojmenování, na něž jsou uživatelé již dlouhou dobu zvyklí, se Opera nově pyšní také slovním označením Barracuda. Norští vývojáři se totiž rozhodli, že každá nová hlavní verze jejich browseru ponese kromě číselného označení také vlastní jméno.

Jaké konkrétní novinky však současná testovací verze připravované další řady Opery uživatelům přináší? Jedná se zejména o opravu více než 200 chyb, které byly objeveny v předchozích verzích browseru. Mnohé uživatele bude zajímat například i podpora vícenásobných hodnot „rel“ u odkazů. Prohlížeč také odesílá kompatibilnější „http hlavičky“. U klientských certifikátů navíc došlo k odstranění hlavního hesla. Uživatelé se mohou těšit též na možnost deaktivace ochrany proti připojování se napříč různými doménami. Kompletní přehled změn si můžete prohlédnout na stránkách vývojářů.

Na závěr je ještě nutné podotknout, že Opera 11.10 je stále testovací verzí browseru. Běžní uživatelé by tak měli stále raději používat stabilní verzi Opera 11.01.

Zdroj: Živě.cz

Názory        

Zaujalo vás téma? Máte k němu co říct? Přidejte svůj názor.

Sledování názorů

Zasílání upozornění na nové názory je dostupné jen registrovaným uživatelům.

Prosím, přihlašte se a nebo se zaregistrujte.

Přehled názorů

Nastavení kvality: Vlastní Vše 2 3 4 5 6 7 8 9
Opera 12.02 Zdendys 18. 9. 2012 9:13
Zobrazit kvalitní Zobrazit vše Přidat
Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware. Naše uživatele chrání Clam AntiVirus. Clam AntiVirus