Chcete si jako první vyzkoušet novou podobu Slunečnice.cz? Přepněte na beta verzi.
×

Otestujte zkušební verzi Windows 8

Ondřej Špulák – 29. 2. 2012

Microsoft uvolnil testovací verzi Windows 8, která uživatelům umožňuje vyzkoušet si nové prostředí v Metro stylu, integrované cloudové služby a další novinky z připravovaného operačního systému.

Nálepky
  1. Operační systém
  2. windows

Společnost Microsoft na konferenci Mobile World Congress v Barceloně oznámila dostupnost zkušební verze nového operačního systému Windows 8, označenou jako „Consumer Preview“. Ta uživatelům umožňuje vyzkoušet si nové prostředí, které je určené pro různé formy zařízení včetně klasických počítačů.

Zkušební verze Windows 8 Consumer Preview pro veřejnost přichází necelý půlrok poté, co Microsoft představil testovací verzi určenou vývojářům označenou jako Windows 8 Developer Preview. Tu si dosud stáhlo více než 3 miliony uživatelů. Nově uvolněná verze nabízí například uživatelské rozhraní v takzvaném Metro stylu, které umožňuje ovládání dotykem, klávesnicí i myší. Uživatelé také mohou po přihlášení se svým účtem od Microsoftu využívat funkci cloudového úložiště, e-mailu, kalendáře i adresáře, a připojit se k řadě dalších služeb, které již například používají na svých telefonech Windows Phone. Součástí zkušební verze Windows 8 je také inovovaný prohlížeč Internet Explorer 10 ve verzi Platform Preview 5.

Spolu s Windows 8 Consumer Preview si mohou uživatelé vyzkoušet také beta verzi nového obchodu s aplikacemi Windows Store, který již v současné době obsahuje různé typy aplikací od Microsoftu i třetích stran. V rámci zkušebního testování jsou všechny aplikace k dispozici k vyzkoušení zdarma a uživatelé si je mohou včetně nastavení přenést i do jiných počítačů.

Zdroj: Microsoft - tisková zpráva

Názory        

Zaujalo vás téma? Máte k němu co říct? Přidejte svůj názor.

Sledování názorů

Zasílání upozornění na nové názory je dostupné jen registrovaným uživatelům.

Prosím, přihlašte se a nebo se zaregistrujte.

Přehled názorů

Nastavení kvality: Vlastní Vše 2 3 4 5 6 7 8 9
Help Karel 23. 11. 2012 0:27
   Re: Help Jeník 7. 1. 2013 21:14
Zobrazit kvalitní Zobrazit vše Přidat
Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware. Naše uživatele chrání Clam AntiVirus. Clam AntiVirus