×

Pokročilá práce s obrazem z webkamery

Ondřej Špulák – 30. 4. 2012

Hledáte snadno použitelný nástroj pro záznam obrazu z různých zdrojů a jeho následné sdílení? Pomůže vám program Active WebCam. Co nabízí?

Nálepky
  1. internet
  2. obraz
  3. video

Active WebCam poskytuje možnost pořízení záznamu video sekvencí z nejrůznějších zařízení, mezi něž patří například webkamery, digitální fotoaparáty, televizní karty, nebo síťové IP kamery. Umožňuje zachytávání až třiceti snímků za vteřinu. Program přitom nabízí ovládání více zdrojů současně. Můžete tak s jeho pomocí například spravovat několik kamer, které zabezpečují váš objekt před zloději. Užitečnou funkcí je pak spuštění video záznamu na základě detekce pohybu. Na nenadálý pohyb ve sledovaném prostoru pak program dokáže uživatele upozornit například odesláním e-mailu. Umí také současně spustit v objektu alarm. Program navíc na základě tohoto podnětu spustí záznamu video sekvence do formátu AVI či MPEG.

Program Active WebCam dále podporuje streamování obrazu a zvuku, k čemuž využívá vzdáleného přístupu k počítači, FTP protokolu, nebo vlastního HTTP serveru. Přístup k přenášenému videu pak lze chránit heslem či šifrovat.

Názory        

Zaujalo vás téma? Máte k němu co říct? Přidejte svůj názor.

Sledování názorů

Zasílání upozornění na nové názory je dostupné jen registrovaným uživatelům.

Prosím, přihlašte se a nebo se zaregistrujte.

Přehled názorů

K článku zatím nebyl přidán žádný názor. Přidejte svůj názor jako první.

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware. Naše uživatele chrání Clam AntiVirus. Clam AntiVirus