×

Úprava PDF dokumentů snadno a rychle

Ondřej Špulák – 14. 6. 2011

Pokud vám nestačí pouhé prohlížení souborů ve formátu PDF a rádi byste je také upravovali, pak vyzkoušejte editační program PDF Editor, který nabízí řadu pokročilých funkcí.

Nálepky
  1. kancelářské programy
  2. pdf

Dokumenty ve formátu PDF jsou velice oblíbené zejména pro svou univerzálnost a nezávislost na použitém softwaru a hardwaru. Na všech zařízeních se tak zobrazí vždy stejně. K běžnému prohlížení PDF dokumentů postačují například programy Adobe Reader a Foxit Reader. Ty ovšem neumožňují úpravu obsahu, jež je v souborech vložen. K tomuto účelu je proto nutné použít některý z užitečných nástrojů, jakým je například program PDF Editor. Co všechno nabízí?

PDF Editor PDF Editor je editační program sloužící k snadnému provádění úprav v PDF souborech. Uživatelům umožňuje například vkládání nového textu, psaní poznámek, odstraňování nežádoucího textu a obrázků z dokumentů, apod. S pomocí tohoto nástroje budete také moci editovat textové bloky, podtrhávat text, vkládat prázdné řádky a měnit jejich zalomení, zvýrazňovat a přeškrtávat text, měnit pořadí stránek nebo je rovnou odstraňovat z dokumentů. Mnohé uživatele dále potěší možnost vkládání odkazů na internetové stránky, nebo podpora průhledných obrázků. Pro rychlejší práci se soubory můžete v PDF dokumentech volitelně deaktivovat barevná pozadí, vektorovou grafiku, obrázky a ostatní grafické prvky.

Při použití nástroje PDF Editor budete moci dle libosti upravovat také vzhled a velikost stránek v dokumentech, přesouvat obsah, nebo zabezpečit citlivá data před jejich neoprávněným zobrazením pomocí kódování. Aplikace přitom dokáže přímo do zakódovaných souborů zapisovat data a číst jejich obsah. Lze také skrýt informace na stránce tak, aby byly neviditelné v Adobe Readeru, avšak stále je bylo možné v případě potřeby odkrýt.

Tip: Zbavte PDF dokumenty všech omezení

Názory        

Zaujalo vás téma? Máte k němu co říct? Přidejte svůj názor.

Sledování názorů

Zasílání upozornění na nové názory je dostupné jen registrovaným uživatelům.

Prosím, přihlašte se a nebo se zaregistrujte.

Přehled názorů

K článku zatím nebyl přidán žádný názor. Přidejte svůj názor jako první.

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware. Naše uživatele chrání Clam AntiVirus. Clam AntiVirus