×

Vraťte do Windows 7 klasickou nabídku Start

Ondřej Špulák – 12. 1. 2011

Nevyhovuje vám současná podoba nabídky Start, která je použita ve Windows 7? Raději byste používali její klasickou podobu, jež je součástí Windows XP? Pak vám pomůže užitečný doplněk.

Nálepky
  1. Operační systém
  2. windows

Nástrojů pro změnu vzhledu Windows 7 je na trhu velké množství. Zajímavý je doplněk nazvaný příznačně Classic Windows Start Menu, který do Windows 7 přináší klasickou podobu nabídky Start. Ta je díky němu členěna stejně jako ve starších verzích operačního systému Windows. Pokud si nemůžete na novou podobu nabídky Start ve Windows 7 zvyknout, pak je tento nástroj určený právě pro vás.

Nabídka je provedena v „průhledném“ stylu a využívá možnosti prostředí Aero. Vyvoláte ji klepnutím myší na tlačítko Start. Pokud stisknete klávesu „Win“, pak dojde k aktivaci klasické nabídky, která je standardní součástí Windows 7.

Nástroj Classic Windows Start Menu se stále ještě nachází ve fázi beta verze. Můžete se tak při jeho používání případně setkat i s drobnými technickými problémy. Proto je vhodné před samotnou instalací doplňku vytvořit bod obnovení systému, jehož pomocí lze případně vzít provedené změny zpět.

Classic Windows Start Menu

Názory        

Zaujalo vás téma? Máte k němu co říct? Přidejte svůj názor.

Sledování názorů

Zasílání upozornění na nové názory je dostupné jen registrovaným uživatelům.

Prosím, přihlašte se a nebo se zaregistrujte.

Přehled názorů

K článku zatím nebyl přidán žádný názor. Přidejte svůj názor jako první.

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware. Naše uživatele chrání Clam AntiVirus. Clam AntiVirus