×

Všestranný nástroj pro tvorbu a úpravy PDF

Ondřej Špulák – 7. 3. 2012

Hledáte program, který by vám umožnil snadnou tvorbu, úpravy a zabezpečení vašich PDF dokumentů? Současně by umožnil převod tištěných dokumentů do digitální podoby? Pak vyzkoušejte program Nitro PDF Professional.

Nálepky
  1. kancelářské programy
  2. pdf

Program Nitro PDF Professional je užitečným nástrojem, který vám pomůže s tvorbou a úpravami PDF dokumentů. Umožňuje jak rychlou konverzi stávajících dokumentů uložených v nejrůznějších formátech (například se může jednat o soubory aplikací z kancelářského balíku Microsoft Office nebo obrázky) do formátu PDF, tak i o jejich sloučení a následné vytvoření jednoho kompaktního souboru. Příjemná je přitom možnost převodu dokumentů do PDF buď metodou drag and drop, nebo prostřednictvím tlačítka umístěného přímo v prostředí Wordu, Excelu a PowerPointu. Vytvářet lze také jednoduché formuláře pro sběr dat. Program dále využívá OCR technologii pro rozpoznávání textů z naskenovaných obrázků. Nabízí tak možnost vytvořit dokumenty, v nichž bude možné komfortně vyhledávat. Před uložením výsledného souboru si navíc můžete ještě zvolit, pro jaký účel má být dokument určen a ovlivnit tak jeho výslednou velikost na pevném disku. Do souborů můžete vkládat i komentáře a prohlížet si komentáře ostatních.

Pokud se rozhodnete pro úpravy již vytvořeného PDF souboru, pak i na tuto variantu je nástroj Nitro PDF Professional připravený. Nabízí totiž převod PDF a jeho následné otevření v aplikacích z Microsoft Office. Při převodu navíc vyhledává všechny tabulky a odstraňuje z nich přebytečné informace, čímž umožňuje jejich další editaci v Excelu. Při provádění úprav PDF dokumentů můžete například upravit formátování, typ písma, jeho velikost, apod.

Mnohé uživatele jistě potěší i funkce pro přidávání záhlaví a zápatí do dokumentů, nebo číslování stránek. Přidávat a vyjímat můžete nejen výše popsané prvky, ale také obrázky. Ty lze libovolně modifikovat. Program navíc umožňuje optimalizaci výsledného souboru a také vyjmutí citlivých informací o tvůrci PDF dokumentu. Přístup k obsahu souboru může být navíc realizován prostřednictvím hesla a chráněn 256bitovým šifrováním.

Názory        

Zaujalo vás téma? Máte k němu co říct? Přidejte svůj názor.

Sledování názorů

Zasílání upozornění na nové názory je dostupné jen registrovaným uživatelům.

Prosím, přihlašte se a nebo se zaregistrujte.

Přehled názorů

K článku zatím nebyl přidán žádný názor. Přidejte svůj názor jako první.

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware. Naše uživatele chrání Clam AntiVirus. Clam AntiVirus