Chcete si jako první vyzkoušet novou podobu Slunečnice.cz? Přepněte na beta verzi.
×

Vytvářejte 3D texty a grafiku

Ondřej Špulák – 26. 4. 2012

Toužíte po pěkném trojrozměrném grafickém nápisu nebo profesionálně vypadajících tlačítkách pro webové stránky? Nástroj Xara3D vám pomůže s jejich tvorbou.

Nálepky
  1. obrázek
  2. video

Program Xara3D se specializuje na přípravu profesionálně vypadajících 3D prvků, kterými jsou nejrůznější texty, loga, nebo tlačítka pro webové stránky. Tuto trojrozměrnou grafiku lze následně použít například v rámci firemních prezentací či propagačních videí. Kromě obrázků lze tento program využít také pro přípravu profesionálně vypadajících animací ve formátech GIF a AVI. Animace lze uložit i ve formě flash sekvence nebo jako screensaver.

K tvorbě trojrozměrných textů je možné využít jakýkoliv TrueType font, který máte nainstalovaný ve svém počítači. Kromě textů je však možné do vašeho návrhu importovat také nejrůznější dvojrozměrné tvary. V průběhu vytváření 3D grafiky je pak k dispozici velké množství nejrůznějších nástrojů, s jejichž pomocí budete moci například určovat řádkování textů, jejich trojrozměrnou hloubku, zarovnání, vkládat stíny, určovat barevnost, apod.

Xara3D

Názory        

Zaujalo vás téma? Máte k němu co říct? Přidejte svůj názor.

Sledování názorů

Zasílání upozornění na nové názory je dostupné jen registrovaným uživatelům.

Prosím, přihlašte se a nebo se zaregistrujte.

Přehled názorů

K článku zatím nebyl přidán žádný názor. Přidejte svůj názor jako první.

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware. Naše uživatele chrání Clam AntiVirus. Clam AntiVirus