Chcete si jako první vyzkoušet novou podobu Slunečnice.cz? Přepněte na beta verzi.
×

Zamkněte důležité soubory do chráněné složky

Ondřej Špulák – 17. 8. 2012

Máte na počítači nebo přenosných zařízeních uloženy soubory s citlivými informacemi a chtěli byste je ochránit před ostatními? Pak si vytvořte šifrovanou složku chráněnou heslem.

Nálepky
  1. správci souborů

Důležitá data lze před zneužitím chránit nejrůznějšími způsoby, mezi něž patří například jejich uložení do šifrované složky chráněné heslem. K datům umístěným v této složce se pak nedostane žádná cizí osoba. Jedním z užitečných nástrojů tohoto druhu je program Folder Lock, nabízející celkem sedm bezpečnostních součástí pro zajištění dostatečné ochrany vašich dat prostřednictvím 256-bitového šifrování. Jedná se prakticky o chráněné úložiště, jehož velikost narůstá postupně podle objemu dat, která jsou v něm umístěna. Své soubory si navíc můžete vzít kamkoliv s sebou, neboť chráněné úložiště lze umístit v podobě šifrovaných spustitelných souborů i na přenosná zařízení, jakými jsou nejrůznější flash disky, externí disky, CD a DVD média. Ke svým chráněným datům budete mít s programem Folder Lock přístup prakticky kdykoliv a kdekoliv.

Mezi příjemné funkce programu dále patří automatická synchronizace změn provedených v chráněných souborech, jež se nacházejí na pevném disku vašeho počítače a na výměnném médiu. Program Folder Lock totiž dokáže šifrováním ochránit také vaši digitální identitu. Aby nebylo možné citlivá data na počítači či jiném úložném médiu objevit, dokáže aplikace pracovat v utajeném režimu, kdy ji nelze vypátrat. Přístup k programu je pak umožněn prostřednictvím definované klávesové zkratky.

Folder Lock je také univerzální aplikace, která kromě ochrany dat současně umožňuje i jejich nevratné vymazání, znemožňující pozdější obnovu. Využívá k tomu kombinaci čtyř skartovacích metod.

Názory        

Zaujalo vás téma? Máte k němu co říct? Přidejte svůj názor.

Sledování názorů

Zasílání upozornění na nové názory je dostupné jen registrovaným uživatelům.

Prosím, přihlašte se a nebo se zaregistrujte.

Přehled názorů

K článku zatím nebyl přidán žádný názor. Přidejte svůj názor jako první.

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware. Naše uživatele chrání Clam AntiVirus. Clam AntiVirus