Hlavní navigace

 Anglická dáma 1.4

Poptat plnou verzi na SW.cz

Aktualizace programu 3. 10. 2017 Antivirová kontrola 11. 1. 2020 3:53

3

Pro hodnocení programu se prosím nejprve přihlaste

Staženo
47 ×

Program pravděpodobně spustíte na tomto počítači

chci si vybrat jiné parametry

Sdílet program

Stolní hra podle pravidel anglické dámy. Hra je v češtině.

Stolní hra podle pravidel anglické dámy. Anglická dáma se hraje na šachovnici 8x8, a to pouze na tmavých polích. Každý hráč má 12 kamenů, začíná černý a pak se hráči střídají v tazích. Kameny se pohybují úhlopříčně o jedno pole vpřed. Pokud je na vedlejším poli kámen protihráče a za ním je volné pole, hráč tento kámen přeskočí a odstraní jej z desky. Jakmile kámen dojde na konec desky, promění se v dámu. Dáma se pohybuje stejně jako obyčejný kámen a navíc se může posouvat a skákat také zpět. Vyhrává hráč, který druhého zablokuje.

To provede zajetím kamenů protihráče nebo zamezením jejich pohybu. Hra je určena zejména pro rekreační hráče.

Snadno se zorientují i ti, kteří budou hrát anglickou dámu poprvé. Kameny lze posouvat metodou táhni a pusť nebo kliknutím na výchozí a cílové pole. Program animuje prováděné tahy a zvýrazňuje poslední tah tak, aby byla situace na hrací ploše vždy přehledná. Po kliknutí na kámen se vysvítí pole, na která lze táhnout. Nápovědu poskytuje také stavový řádek pod šachovnicí. V partii můžete vracet tahy tlačítkem Zpět, popřípadě je opakovat tlačítkem Vpřed. Vzhled programu můžete vybrat z několika stylů. Kompletní nápověda a pravidla hry jsou k dispozici na stránkách výrobce.

Zobrazit více

Oznámit potíže s programem

Program nejde stáhnout, má chybný popis nebo víte o novější verzi? Dejte nám o tom vědět. Velice Děkujeme za Vaše podněty.

3

Pro hodnocení programu se prosím nejprve přihlaste

Staženo
47 ×

TIP: Stahují se vám programy pomalu? Změřte si rychlost svého internetového připojení.