Hlavní navigace

 aTube Catcher 1.652.56.309.9

Názor na software aTube Catcher

 • 18. 1. 2019 23:52

  Alan_deBaran

  ... ale nějaký názor mám, anžto aTube Catcher (aTC) používám od dob, kdy Mrtvé moře bylo ještě marod (a Win98 kralovala) :-)

  Mimochodem stahuji s profilem 'No conversion (Only get original file)' a vybírám si z nabídky MP4, tedy Typ 'video/mp4' v nejvyšším dostupném rozlišení. Typ 'video/webm' jenom pokud se nabízí rozlišení nad 1080p - uložený soubor má pak překvapivě extension MKV a jde přehrát např. pomocí 'VLC Media Player' v PC na jeho displayi evtl. na televizoru coby diplay, připojenému k PC přes HDMI. Zcela nové UltraHD nebo 4K televizory (s kodekem H.265) to pak přehrají i samy, přímo z flashky či externího HD připojeného do USB televizoru (bohužel naše domácí už několik let staré 'FullHD Samsungy' (čas a vývoj letí) to ještě neumí.) Teď k věci:

  Během toho mého dlouhého živoa s aTC se mi periodicky opakují časové úseky, kdy se u novějších/zají­mavých videí nenabídne okno k výběru rozlišení a stahování rovnou začne a skončí s chybou 203 či 403 - nebo jsou v nabídce rozlišení všechny typy 'text/plain' a výsledkem je zase chyba.

  Dospěl jsem k závěru, že je to důsledek snahy serveru YouTube zamezit stahování souborů, v krocích zlepšované, takže autoři aTC musí znovu a znovu na svém algoritmu 'zapracovat', aby nový mechanismus ochrany obešli. A to trochu trvá.

  YouTube musí z něčeho žít a potřebuje, aby lidi videa nestahovali, ale sledovali je na jejich stránce a konzumovali reklamní bannery. Právě za to jim inzerenti platí (nevěřili byste, jak velké procento uživatelů si nedokáže svůj IE nebo Chrome dovybavit, aby je reklamy neotravovaly).

  A teď résumé: Zatím vždycky stačilo stáhnout a nainstalovat nejnovější verzi aTC, často bylo potřeba počkat i několik nových verzí (měsíc, dva), než se vše zase rozběhlo... párkrát jsem dokonce byl nedočkavý a nashromáždil několik URL adres videí, která nešla stáhnout, a poslal je Diego Uscangovi e-mailem. Vždycky poděkoval příp. poslal upřesňující dotaz, a hlavně za čas se to 'samo spravilo'.

  Na okraj, aTC je podle mých zkušeností 'slušný program', který s ničím dalším neinterferuje, a po evtl. odinstalování nenechává za sebou bordel. Stejně tak ho není před instalací nové verze odinstalovávat, stačí jen nechat novou verzi nainstalovat do stejného adresáře, jako předešle (což se nabízí), není ani potřeba nechat vytvářet zástupce (nikde), ti staří zůstanou funkční, program je pořád YCT.EXE.

  Takže tak

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware.