MaFo - Mám Fofrovat ? - Slunečnice.cz Hlavní navigace

 MaFo - Mám Fofrovat ? 0.07

Pro hodnocení programu se prosím nejprve přihlaste

Staženo 2 ×
Zdarma

Sdílet

Jezdíte autobusem každý den do práce nebo do školy ? Chtěli by jste zapnout aplikaci a hned vědět v kolik to jede ? Kdekoliv i bez připojení k internetu ?
Tak jste tady správně.

Při prvním spuštění je nutné stáhnout data pro vyhledávání autobusových linek. Následně je potřeba nadefinovat alespoň jedno spojení. Může být nadefinován libovolný počet spojení. Jedno spojení je vždy označeno jako výchozí a to se potom zobrazuje na úvodní obrazovce při spuštění aplikace.

Spojení lze nadefinovat dvěma způsoby. Rychlejší způsob je volba zastávek A-B a aplikace následně nalezne a stáhne data ze všech linek, kde se spojení nachází. Druhý způsob pracuje s linkami, které jsou již stažené v aplikaci a tudíž není potřeba připojení k internetu.

Dle nastavení a dle aktuálního času se při spuštění zobrazí buď směr A-B nebo B-A. Dále lze na úvodní obrazovce zvolit opačný směr nebo jiné spojení, pokud máme definováno více než jedno spojení. Pokud jsou odjezdy do 1 hodiny, zobrazuje se i zbývající čas do odjezdu u jednotlivých jízd.

Kromě toho, že se linky do aplikace přidají při vytváření spojení, je možné linky přidávat i samostatně. Vyhledávat lze linky dle čísla nebo názvu. Také dle jedné zastávky, kterou obsahují nebo dle dvou přítomných zastávek.

V aplikaci je možné povolit automatickou aktualizaci dat ke staženým linkám. Nový jízdní řád bývá většinou k dispozici dříve než začíná doba jeho platnosti. Potom jsou v aplikaci dva jízdní řády pro jednu linku (aktuální a budoucí). Aplikace si sama vybere, který má v danou dobu použít.

Jízdní řády stažených linek je možné prohlížet v klasickém sloupcovém formátu. Sloupců bývá většinou více, než-li pojme obrazovka chytrého zařízení, takže je možné tyto posouvat tahem doprava nebo doleva, přičemž zastávky zůstávají zakotveny na levé straně.

Jsou tři možné způsoby zobrazení sloupcového jízdního řádu. Při zobrazení ze seznamu linek se zobrazí všechny odjezdy stejnou černou barvou. Při zobrazení ze seznamu spojení je toto spojení (A-B) ve sloupcích zvýrazněno černou barvou (ostatní odjezdy mimo A-B jsou šedě). A nakonec při zobrazení z úvodní obrazovky tapnutím na konkrétní jízdu jsou spojení ve sloupcích zvýrazněná jako v předchozím případě a navíc jízdní řád najede na sloupec odpovídající jízdě a v tomto sloupci je spojení zvýrazněno modře.

Aplikace neručí za správnost dat. Zdrojem dat je Celostátní informační systém o jízdních řádech: ftp://ftp.cisjr.cz/

Popis aplikace: https://somsac.wixsite.com/mafo
 • Verze programu

  0.07

 • Poslední aktualizace od vývojáře

  20. 11. 2017 2017-11-20

 • Počet stažení

  2 ×

 • Web autora

 • Auta a doprava
 • Podporované jazyky

  • Čeština
Zobrazit více

Pro hodnocení programu se prosím nejprve přihlaste

Staženo
2 ×

TIP: Stahují se vám programy pomalu? Změřte si rychlost svého internetového připojení.