Hlavní navigace

MediaPortal 2.4

Názor na software MediaPortal

• 31. 5. 2006 16:24

David (neregistrovaný) ---.20.broadband2.iol.cz
    Měl jsem možnost vyzkoušet tento program zároveň s novým OS Windows XP Media Center Edition . Porovnával jsem oboje na dvou nových a výkonných PC - Media Portal byl použit na mnohem výkonnější sestavě s Win XP Profesional, kde zabral docela operační paměť, ale to udělá asi každá multimediální aplikace. Při srovnání Windows XP Media Center Edition má tento především plus v ceně...dále mohou ho používat uživatelé ostatních verzí Win XP. Srovnání je ale složité, protože MediaPortal není operační systém. Nicméně problém jsem poznal jinde. Na PC používám kartu Pinnacle PCTV Pro. Media Portal s ní zjevně neumí spolupracovat (WMCE taky ne, ale karta funguje), ba co víc, způsobí její nefunkčnost. Nedoporučuji tedy instalovat na PC s těmito kartami - karta jinak je dobrá a v době kdy jsem ji kupoval patřila k tomu lepšímu. Ještě pak jeden poznatek - před časem jsem vyzkoušel podobnou blbinku u Nera 7. Je zde podobně nepřehledná až přihlouplá práce s mediálními soubory (hudba, video,obrázky). Počasí využívá server, který je pro nás dost mimo (věrohodnost asi jako v podobných utilitách v Maxthonu) - možná ho využijete pokud lítáte na víkend někde do Colorada :-) V tomhle má Windows Media Center dost navrch...Příjemná je u MediaPortalu práce s internetovým rádiem :-)...škoda, že chybí možnost zachytávání z netových rádií :-( ...nebo jsem ji přehlédl?

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware.