Hlavní navigace

Olympus Viewer 3

Názor na software Olympus Viewer

• 16. 9. 2017 18:10

MM (neregistrovaný) ---.174.broadband5.iol.cz

...kdyby neměla velice podstatnou vadu. Která, bohužel, je téměř ukázkou, jak se chová Olympus ke svým zákazníkům.
    Měl jsem, nebo alespoň používal, snad všechny DSLR od doby, kdy je začal Olympus vyrábět. Ale jak se zdá, jako typického hokynáře ho zajímá především to, co prodá právě teď.
    Nástupem nových řad bezzrcadlovek jakoby přestali pro Olyho existovat ti, kdo dlouhá léta kupovali éčka. Ale abych se vrátil k tématu: Olympus Viewer 3 by byl fakt dobrý soft, ale je zcela zbytečné se v něm pokoušet pracovat se stíny a světly, zkrátka to nejde. Je to až pro majitele modelů, které to dovedou přímo ve foťáku. Myslím ale, že to je právě to, proč se do RAWu fotí. A při pověstné mizerné dynamice čipů "éček" naprostá nutnost. A fotit přímo do JPEGu s éčkem Olym nejde, kdo to někdy zkusil, ví o čem je řeč. To mám už lepší fotku z mobilu od Samsungu za cca 5K.
    A kupovat si bezzrcadlo jen proto? To bych musel napřed upadnout na hlavu, když mám slušné (na to že je to E) a k němu řádku objektivů.
    Nechápu, když můžu pohodlně vytahovat světla a stíny z ORF ze všech "éček" které mám uložené, v Capture One, ON 1, Zoneru, Lightroomu a to jsem zdaleka nevyjmenoval všechny, proč to, krucinál, nejde v aplikaci od výrobce ? A prakticky naprosto skončená ostatní podpora řady E.
    To jsou některé důvody z důvodů, proč jsem nakonec koupil něco jiného, sice těžšího a většího, ale s daleko větším výběrem objektivů za nepoměrně slušnější ceny než má Oly, ale hlavně větším čipem, takže jako benefit si můžu v naprostém klidu dovolit 1000 ISO i víc, aniž bych se musel brodit závějemi šumu.
    S možností spousty příslušenství od spousty alternativních výrobců.
    Jen mne mrzí, že až se budu těch Olympusů zbavovat, bude to s těžkou ztrátou.

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware.