Názor na software OpenOffice od Mari - Open Office nainstalované mám a využívám zvláště Draw... - Slunečnice.cz Hlavní navigace

OpenOffice 4.1.5

Aktualizace programu 8. 1. 2018 Antivirová kontrola 19. 1. 2019 3:32

4.5

Pro hodnocení programu se prosím nejprve přihlaste

Staženo
2 549 498 ×

Program pravděpodobně spustíte na tomto počítači

chci si vybrat jiné parametry

Sdílet program

Názor na software OpenOffice

Mari
Mari (neregistrovaný) ---.22.55.104.adsl.nextra.cz
10. 9. 2008 10:10

Dobré, ale...

celé vlákno

Open Office nainstalované mám a využívám zvláště Draw (+) a přímý export do .pdf. (+) Je to velmi komplexní kancelářský program, ale oproti MS Office má pár nevýhod:

(-) Writer má nedostatečný poznámkový aparát a tvorbu seznamů, citací, obsahu a dalších náležitostí, bez kterých se už bohužel neobejde ani školní seminárka. Patrně je to dáno odlišnými podmínkami pro zpracování textů v Čechách a ostatních zemích.

(-) Math je naprosto tragický editor vzorců - má pomalou odezvu a neuvěřitelně piplavé zadávání.

(-) Calc je "takovej divnej" - prostě se mi s ním oproti Excelu pracuje hůře. Například si svévolně mění velikost písmen - samotné písmeno v buňce prostě MUSÍ být velké a ne jiné.

Kvůli těmto otravným maličkostem raději využívám MS Office, nicméně snad časem vývojáři stvoří Open Office takový, že po Microsoftu ni nevzdechnu.

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware. Naše uživatele chrání ESET NOD Antivirus.