Hlavní navigace

 OpenOffice 4.1.15

Vlákno názorů na software OpenOffice

  • 10. 9. 2008 10:10

    Mari (neregistrovaný)

    Open Office nainstalované mám a využívám zvláště Draw (+) a přímý export do .pdf. (+) Je to velmi komplexní kancelářský program, ale oproti MS Office má pár nevýhod:

    (-) Writer má nedostatečný poznámkový aparát a tvorbu seznamů, citací, obsahu a dalších náležitostí, bez kterých se už bohužel neobejde ani školní seminárka. Patrně je to dáno odlišnými podmínkami pro zpracování textů v Čechách a ostatních zemích.

    (-) Math je naprosto tragický editor vzorců - má pomalou odezvu a neuvěřitelně piplavé zadávání.

    (-) Calc je "takovej divnej" - prostě se mi s ním oproti Excelu pracuje hůře. Například si svévolně mění velikost písmen - samotné písmeno v buňce prostě MUSÍ být velké a ne jiné.

    Kvůli těmto otravným maličkostem raději využívám MS Office, nicméně snad časem vývojáři stvoří Open Office takový, že po Microsoftu ni nevzdechnu.

  • 10. 9. 2008 10:28

    Martin Slovacek
    Mari napsal:

    (-) Math je naprosto tragický editor vzorců - má pomalou odezvu a neuvěřitelně piplavé zadávání.

    Naopak, Math je naprosto genialni. Pokud si da tu praci a pochopi zpusob zadavani vzorcu (mam namysli textovy zapis a ne klikani na ikonky), muze pracovat nekolikrat rychleji nez v MS Office. Tento zpusob si opravdu nemuzu vynachvali.

    (-) Calc je "takovej divnej" - prostě se mi s ním oproti Excelu pracuje hůře. Například si svévolně mění velikost písmen - samotné písmeno v buňce prostě MUSÍ být velké a ne jiné.

    Doporucuju nastavit si automaticke opravy podle sve chuti. BTW, automaticke opravy se vyskytuji i v MSO, zrejme jste na ne ale zvykly.
  • 10. 9. 2008 11:23

    Mari (neregistrovaný)
    Tak textového zápisu jsem si všimla a při jakýchkoliv dodatečných úpravách jsem na něj nadávala, protože jsem se v něm nevyznala. V Mathu jsem ve srovnání s MS Editorem rovnic (ano, obrázkový systém pro blbé) psala tak 5x pomaleji. Kde je tedy to kouzlo?
     
    Aháá, tak vypnout veškeré automatické opravy. Nicméně nějak nechápu tuto funkci u VÝPOČETNÍHO programu.
  • 10. 9. 2008 11:38

    maslisko (neregistrovaný)
    Nevyznala - to je ten problem. Jak jsem psal, pokud si clovek da tu praci a nauci se s tim delat, muze pracovat mnohem rychleji nez v MSO. Pokud to neni vas pripad, chapu, ze ten editor oznacujete za tragicky. Nicmene pokud vzorce pisete casto, stoji to za tu namahu.
     
    Automaticke opravy neni nutne uplne vypnout. Staci je nastavit podle svych potreb. Sam je nemam rad, ale rozumim tomu, ze jsou ve vypocetnim programu implementovany. I ve vypocetnim programu se prece zapisuje nejaky text, ve kterem je mozne udelat preklep.
     
    Mari napsal:
    Tak textového zápisu jsem si všimla a při jakýchkoliv dodatečných úpravách jsem na něj nadávala, protože jsem se v něm nevyznala. V Mathu jsem ve srovnání s MS Editorem rovnic (ano, obrázkový systém pro blbé) psala tak 5x pomaleji. Kde je tedy to kouzlo?
     
    Aháá, tak vypnout veškeré automatické opravy. Nicméně nějak nechápu tuto funkci u VÝPOČETNÍHO programu.
  • 10. 9. 2008 15:20

    Mari (neregistrovaný)

    Ehm, prosím o vysvětlení, jak se s tímhle dá pracovat rychleji než s MS Editorem (text je do toho zapracován proto, aby se mi to povedlo zarovnat k sobě - při mých začátečnických znalostech).

    Myslím to vážně, fakt se mi v tom nepodařilo najít žádné výhody. 

     

    POSOUZENÍ `KROKVE:
    newline W_{y,el} = {alignc b cdot h^{2} over 6} = {alignc 0,14 cdot 0,2^{2} over 6} = 0,933 cdot 10^{-3} m^{3}
    newline A = b cdot h = 0,14 cdot 0,2 = 0,03 m^{2}
    newline newline newline underline {Mezní `stav `únosnosti:}
    newline ~Normálové `napětí `za `ohybu: ~%sigma_{m,d} = {alignc M_{Sd} over {alignc b cdot h^{2} over 6}} = {alignc 12,75 cdot 10^{-3} over {0,933 cdot 10^{-3}}} = 13,66MPa ~~leslant~~ f_{m,d} = 14,9 MPa
    newline ~Smyk `za `ohybu: ~%tau_{d} = {alignc Q_{Sd} over A} cdot 1,5 = {alignc 22,77 cdot 10^{-3} over 0,03} cdot 1,5 = 1,22
    MPa ~~leslant~~ f_{v,d} = 1,68 MPa
    newline newline underline {Mezní `stav `použitelnosti `(průhyb):}
    newline ~~%delta_{max} = {alignc {l} over {250} = {2800} over {250}} = 0,0112 m
    newline ~~M_{b,q} = {alignc {q_{k} cdot l^{2}} over {16} = {4,65 cdot 2,8^{2}} over {16} = 2,279 kN }
    newline ~~M_{b,g} = {alignc {g_{k} cdot l^{2}} over {8} = {5,42 cdot 2,8^{2}} over {8} = 5,308 kN }
    newline ~Od `užitného `zatížení:~
    {alignc %delta_{ini,q} = {{5} over {384} cdot q_{k} cdot l^{4} - {M_{b,q}} over {16} cdot l^{2}} over {E_{mean,0} cdot I_{y}} = {{5} over {384} cdot 4,65 cdot 2,8^{4} - {2,279} over {16} cdot 2,8^{2}} over {11000000 cdot 0,000093333} = 0,002537 m }

    newline ~Od `stálého `zatížení:~
    {alignc %delta_{ini,g} = {{5} over {384} cdot g_{k} cdot l^{4} - {M_{b,g}} over {16} cdot l^{2}} over {E_{mean} cdot I_{y}} = {{5} over {384} cdot 5,42 cdot 2,8^{4} - {5,308} over {16} cdot 2,8^{2}} over {11000000 cdot 0,000093333} = 0,001689 m }

    newline ~Celkový `průhyb:~
    {alignc %delta_{ini} = %delta_{ini,q} + %delta_{ini,g} = 0,002537 + 0,001689 = 0,004226 ~~ leslant ~~ %delta_{max} = 0,0112 m }

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware.