Outlook Express SECurity Tool - ihned zdarma ke stažení - Slunečnice.cz

Outlook Express SECurity Tool 1.0

Aktualizace programu 16. 3. 2003 Antivirová kontrola 19. 12. 2017 3:11

3

Pro hodnocení programu se prosím nejprve přihlaste

Staženo
12 263 ×

Program pravděpodobně spustíte na tomto počítači

chci si vybrat jiné parametry

Sdílet program

Nastavení požadované úrovně zabezpečení umožňující předejít problémům s viry, které se šíří pomocí Outlook Express.

Počítačové viry jsou vážným problémemem už pěknou řádku let. S masivním nástupem Internetu a elektronické pošty však přišel na svět nový druh virů. Je svým způsobem velmi atypický, protože se specializuje na nejrozšířenější platformu, totiž Microsoft Windows a využívá jejich skriptovacích nástrojů.

Tyto viry se vyznačují společnou vlastností. Předstírají, že jsou něco jiného - obrázek krásné slečny, odkaz na pomoc afgánských uprchlíků či dokument od kamaráda, kterého vir postihl. Jejich spuštění je závislé na dvou věcech: uživatel si neuvědomí nebezpečí a spustí jej kliknutím, nebo je v kódu zprávy příkaz, aby jej poštovní klient spustil automaticky, poté, co otevřete zprávu.

Velmi oblíbené klienty elektronické pošty patří i Outlook Express. Rychlý, jednoduchý nástroj, jenž je dodán s Windows. Bohužel však jeho výchozí nastavení až do poslední verze vyniká tím, že je velmí benevoletní. Nastavení bezpečnosti OE vychází z nastavení MS Internet Exploreru a jeho zón bezpečnosti. Z jejich nastavení se odvíjí práce s maily a jejich zobrazování. Podle pravidel v používané zóně se například dotáže na spuštění komponenty ActiveX schované v mailu či ji rovnou spustí...nebo ji zakáže spustit.

Bohužel většina uživatelů nemá ani tušení, že mezi mnoha nastaveními aplikace je i toto a tak vesele mailují a dríve či později zjistí, že mají počítač zavirovaný.

Proto je tu Outlook Express security tool. Tento nástroj umožní uživateli jednoduchým klepnutím a vybráním požadované úrovně zabezpečení předejít problémům. Klepne na tlačítko, vybere úroveň ochrany:

  • Maximální ochrana - neumožňuje téměř nic. Klient nespustí vir, nedovolí žádné aplikaci bez Vašeho vědomí použít své jádro k odesílání mailu a dokonce Vám ani nedovolí přístup k souborům, které by vir mohly obsahovat.
  • Rozumná ochrana - vám z mailu nespustí vir, nedovolí přístup jiné aplikaci k jádru Outlook Express pro odesílání mailu, ale dovolí Vám přístup ke všem souborům.
  • Žádná ochrana - nebrání ničemu.

Náročnější uživatel si může nastavit bezpečnost sám, v aplikaci jsou rozšířené možnosti.

Správce sítě to má mnohem složitější: používá-li Outlook Express, musel by obejít všechny stanice. Autoři pamatovali i na něj a tak stačí přidat do logon skriptu příkaz ke spouštění tohoto nástroje s několika přepínači a má jistotu, že jsou poštovní klienti po každém restartu správně nastaveny.

Zobrazit více

Pro hodnocení programu se prosím nejprve přihlaste

Staženo
12 263 ×

TIP: Stahují se vám programy pomalu? Změřte si rychlost svého internetového připojení.