Outlook Express SECurity Tool - ihned zdarma ke stažení - Slunečnice.cz

Outlook Express SECurity Tool 1.0

Aktualizace programu 16. 3. 2003 Antivirová kontrola 4. 5. 2017 5:17

3

Pro hodnocení programu se prosím nejprve přihlaste

Staženo
12 253 ×

Program pravděpodobně spustíte na tomto počítači

chci si vybrat jiné parametry

Sdílet program

Nastavení požadované úrovně zabezpečení umožňující předejít problémům s viry, které se šíří pomocí Outlook Express.

Počítačové viry jsou vážným problémemem už pěknou řádku let. S masivním nástupem Internetu a elektronické pošty však přišel na svět nový druh virů. Je svým způsobem velmi atypický, protože se specializuje na nejrozšířenější platformu, totiž Microsoft Windows a využívá jejich skriptovacích nástrojů.

Tyto viry se vyznačují společnou vlastností. Předstírají, že jsou něco jiného - obrázek krásné slečny, odkaz na pomoc afgánských uprchlíků či dokument od kamaráda, kterého vir postihl. Jejich spuštění je závislé na dvou věcech: uživatel si neuvědomí nebezpečí a spustí jej kliknutím, nebo je v kódu zprávy příkaz, aby jej poštovní klient spustil automaticky, poté, co otevřete zprávu.

Velmi oblíbené klienty elektronické pošty patří i Outlook Express. Rychlý, jednoduchý nástroj, jenž je dodán s Windows. Bohužel však jeho výchozí nastavení až do poslední verze vyniká tím, že je velmí benevoletní. Nastavení bezpečnosti OE vychází z nastavení MS Internet Exploreru a jeho zón bezpečnosti. Z jejich nastavení se odvíjí práce s maily a jejich zobrazování. Podle pravidel v používané zóně se například dotáže na spuštění komponenty ActiveX schované v mailu či ji rovnou spustí...nebo ji zakáže spustit.

Bohužel většina uživatelů nemá ani tušení, že mezi mnoha nastaveními aplikace je i toto a tak vesele mailují a dríve či později zjistí, že mají počítač zavirovaný.

Proto je tu Outlook Express security tool. Tento nástroj umožní uživateli jednoduchým klepnutím a vybráním požadované úrovně zabezpečení předejít problémům. Klepne na tlačítko, vybere úroveň ochrany:

  • Maximální ochrana - neumožňuje téměř nic. Klient nespustí vir, nedovolí žádné aplikaci bez Vašeho vědomí použít své jádro k odesílání mailu a dokonce Vám ani nedovolí přístup k souborům, které by vir mohly obsahovat.
  • Rozumná ochrana - vám z mailu nespustí vir, nedovolí přístup jiné aplikaci k jádru Outlook Express pro odesílání mailu, ale dovolí Vám přístup ke všem souborům.
  • Žádná ochrana - nebrání ničemu.

Náročnější uživatel si může nastavit bezpečnost sám, v aplikaci jsou rozšířené možnosti.

Správce sítě to má mnohem složitější: používá-li Outlook Express, musel by obejít všechny stanice. Autoři pamatovali i na něj a tak stačí přidat do logon skriptu příkaz ke spouštění tohoto nástroje s několika přepínači a má jistotu, že jsou poštovní klienti po každém restartu správně nastaveny.

Zobrazit více

zdarma Změřit rychlost stahování

Změřte si jakou rychlostí můžete stahovat soubory do svého počítače nebo nahrávat soubory na internet

Změřit rychlost

Pro hodnocení programu se prosím nejprve přihlaste

Staženo
12 253 ×