Hlavní navigace

Prvočísla 1.0

Názor na software Prvočísla

  • 17. 4. 2007 11:28

    anonymní
    Docela mě zaujala tato diskuse,který prográmek je lepší.Proto jsem si oba stáhnul a vyzkoušel a rád bych Vám sdělil svůj názor.Předem upozorňuji,že je to jenom můj názor.
    1. Grafický stránka
        Prográmek od autora V.Burián je daleko přehlednější.No prostě po grafické stránce je lepší.
        Co se mi nelíbí na grafice od autora BlackShark:Nadpisi Generování,Testování,Rozkládání vypadají  jako  tlačítka a vlastní tlačítka jsou hrozně nevýrazná.Zatrhávací políčko neukládat,pouze načíst - dost dlouho mi trvalo než sem pochopil jak funguje.
    2. Vlastní funkčnost
    Oba prográmky dělají to samé a myslím,že přibližně stejně dobře.
    Algoritmus na generování je přibližně stejně rychlej.
    Co se mi nelíbí:
    Od autora BlackShark - Proč si proboha nemůžu zadat rozsah od 1 do n???.To,že jednička není prvočíslo,ještě neznamená že rozsah 1 až n je špatnej.A ten vlastní výpis prvočísel trvá hrozně dlouho.Pro velký rozsah je to prakticky nepoužitelný.
    Od autora V.Burián - že jedničku zahrnujete mezi prvočísla je myslím hrubá chyba a ne nějaká chybička.
    Vzhledem k tomu,k čemu je prográmek určen by se taková chyba vyskytovat neměla.
    3. Závěr
    U mě zvítězil prográmek od autora V.Burian i přes tu hrubou chybu s jedničkou.

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware.