Hlavní navigace

 Skype 8.115.0.215

Názor na software Skype

  • 1. 11. 2012 13:40

    Trisk (neregistrovaný)

    Dobrý den. Chci se zeptat proč se Skype přestal vyvýjet na technické úrovni. Před zakoupením Skype Microsoftem svět obíhaly zprávy, že Skype nebude nikdy plněn reklamou a tvůrci se chtějí zaměřit na kvalitu hovoru. Pak přišlo koupení Skype Microsoftem a první co se v nových verzích objevilo byla reklama.
    Příjde mi, že kvalitou hovoru se Skype za celou tu dobu nezměnil. Spíš naopak. Poslední dobou se setkávám s tím, že lidem hovory vypadávají nebo že se nemůžou vůbec dovolat. S příchodem verze 6 přišel opět jen lepší vzhled ale kvalita hovorů pořád mizerná a trochu horší. Netuším zda je to omezeností kodeku Silk, nebo něčím jiným. Když si porovnám Skype a jeho přenosovou rychlost při volání s ostaními SW jako TeamSpeak, Ventrilo nebo ICQ pořád mi kvalita hovoru u těchto zmíněných vychází o dost kvalitnější při stejném datovém toku. U Skype bych čekal lepší standart. Je mono a nad víc, než 22kHz se nedostanu ani na optické lince. Zvuk je sice 8-16ti bitový ale můj názor je, že tím se toho moc kvalitou nezíská. U Skype bych čekal, že pokud má proměnlivou kvalitu hovoru tak ta horní hranice nebude ničím omezena a na kvalitní lince pojede třeba i na minimálně 44kHz s podporou sterea, nebo dokonce 5.1.Sám MS v základu podporuje 96kHz zvuk. Chápu, že to omezení může být kvůli VOIP službám, ale ten kdo má klienta Skype snad nemusí takto trpět :)

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware.