Zeměpisná cvičení - Evropa - ihned zdarma ke stažení - Slunečnice.cz

Zeměpisná cvičení - Evropa

Poptat plnou verzi

Aktualizace programu 2. 4. 2013 Antivirová kontrola 15. 5. 2017 5:24

3

Pro hodnocení programu se prosím nejprve přihlaste

Staženo
503 ×

Program pravděpodobně spustíte na tomto počítači

chci si vybrat jiné parametry

Sdílet program

Procvičování zeměpisných znalostí o Evropě.

Zeměpisná cvičení - Evropa je aplikace pro procvičení zeměpisných znalostí o Evropě.

Program nabízí 11 typů cvičení:

Puzzle Evropa - přesouváním obrysů jednotlivých států žák sestaví mapu Evropy. Po dobu přesunu vidí název aktuálního státu.

Vlajky států Evropy - postupně se objevují jednotlivé vlajky. Žák určí, kterému státu vlajka patří. Poté ji zmenšenou přesune na správné místo na mapě.

Znaky států Evropy - cvičení je stejné jako předešlé s tím rozdílem, že místo vlajek se objevují státní znaky.

Hledání - na mapě Evropy se objeví 15 objektů, vedle mapy 15 názvů. Úkolem je označit jednotlivé objekty správnými názvy. Objekty mohou být státy, města, hory, pohoří, přístavy, moře, řeky, jezera, ostrovy, průlivy a zálivy.

Určování - na mapě Evropy se postupně objevují objekty a vedle mapy nabídka šesti názvů. Úkolem je vybrat z nich ten správný a objekt jím označit.

Křížovky - do řádků se vyplňují zeměpisné názvy. Mohou to být státy, města, přístavy, řeky, jezera, hory a pohoří.

Hledáme objekty - na mapě Evropy je velké množství ikon, představujících města, řeky, vodní plochy, ostrovy, poloostrovy, zálivy, průlivy, nížiny, pohoří a hory. Program uživatele vyzve, aby kliknul na konkrétní objekt.

Skládání názvů - na obrazovce se objeví rozházená písmena. Úkolem je sestavit z nich zeměpisný název a v mapě označit místo, kam odpovídající objekt patří. Objektem může být stát, město, moře, ostrov, jezero, záliv, pohoří nebo hora.

Pohlednice - na obrazovce se objeví pohlednice, charakterizující některý stát, město, horu, pohoří, řeku, jezero, rybník, vodopád, nebo nějakou zajímavost. Pod obrázkem je nabídka šesti názvů, z nichž je potřeba vybrat ten pravý.

Spojovačka - na každé straně obrazovky je 15 pojmů. Pojmy z pravé strany přesouváme doleva tak, aby ležely vedle pojmů, ke kterým nějakým způsobem patří.

Poznávačka - na obrazovce si žák přečte charakteristiku města či státu. Ze seznamu vybere město nebo stát, kterého se popis týká. Po správném určení klikne do mapy na jeden z nabízených bodů, který odpovídá určenému místu.

Zobrazit více

zdarma Změřit rychlost stahování

Změřte si jakou rychlostí můžete stahovat soubory do svého počítače nebo nahrávat soubory na internet

Změřit rychlost

Pro hodnocení programu se prosím nejprve přihlaste

Staženo
503 ×