Hlavní navigace

Co nabídne nová verze OpenOffice.org?

Pokud si potrpíte na kancelářský balík OpenOffice.org obsahující sadu kancelářských aplikací, pak vězte, že je tu jeho finální verze 3.0.1. My si však povíme především to, co můžeme očekávat od verze 3.1.

Ať již používáte nejčastěji textový procesor Writer, tabulkový kalkulátor Calc, prezentace tvořící Impress, vektorový editor Draw nebo Math k vytváření komplexních vzorců, ve všech těchto případech je OpenOffice.org vynikající volbou. Přesto, že byla vypuštěna teprve verze 3.0.1, vývojový tým již nyní poodhalil závoj tajemství i z budoucí verze 3.1. Přibližně za 2 měsíce se můžeme těšit na anti-aliasované kresby, funkci Solid Dragging (při přenášení obrázku není vidět jen drátěný model, ale původní obrázek na 50 % průhledný), možnost odpovídat na vložené poznámky (ty byly mimochodem přidány ve verzi 3.0), nástroje pro pohodlnější práci s odkazy (třeba k rychlejšímu odstranění automaticky vytvořeného odkazu), zvýrazňování SQL syntaxe a mnoho mnoho dalšího zahrnujícího mimo jiné i odstranění přes 800 bugů.

Kancelářský balík OpenOffice.org

OpenOffice.org je balík kancelářských aplikací pro psaní textových dokumentů, výpočty s tabulkami, tvorbu prezentací, kreslení obrázků a práci s databázemi. OpenOffice.org je jeden z nejúspěšnějších open source programů, byl přeložen do více než stovky národních jazyků. OpenOffice.org je hodně vyhledávaný i pro svou nezávislost na operačním systému, funguje pod Windows, Linuxem, Mac OS X a mnoha jinými systémy. Navíc umožňuje ukládat soubory nejen ve formátu OpenDocument, ale i ve formátech používaných v MS Office. Dokumenty lze také snadno exportovat do PDF nebo webových stránek.

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware.