Firefox přizpůsobí svůj vzhled pro Windows 8 - Slunečnice.cz Hlavní navigace

Firefox přizpůsobí svůj vzhled pro Windows 8

Ilustrační obrázek: Firefox přizpůsobí svůj vzhled pro Windows 8 Webový prohlížeč Mozilla Firefox by měl s největší pravděpodobností vzniknout také ve verzi, která bude určená pro uživatelské prostředí Metro, které bude součástí připravovaných Windows 8.

Operační systém Windows 8 bude disponovat dvěma uživatelskými rozhraními. Vedle stávajícího vzhledu, podobného Aeru z Windows 7, bude příští operační systém od Microsoftu nabízet také nové rozhraní Metro. To tvůrci postavili na základech vzhledu mobilního operačního systému Windows Phone 7. Jelikož jsou obě uživatelská rozhraní koncipována zcela odlišně, bude nutné, aby byly aplikace přizpůsobeny pro použití v prostředí Metro.

Mozilla se proto rozhodla, že připraví novou verzi svého webového prohlížeče, která bude určená právě pro rozhraní Metro. Tvůrci Firefoxu, jehož tržní podíl neustále pozvolna klesá, si od tohoto kroku slibují, že by mohli získat zpět část uživatelů a uspět zejména na trhu s tablety, na nichž poběží právě Windows 8.

Zdroj: Mozilla

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware. Naše uživatele chrání ESET NOD Antivirus.