Hlavní navigace

Které kodeky zvolit?

Ilustrační obrázek: Které kodeky zvolit? Pro přehrávání multimediálního obsahu, tj. videa a zvuku, je zapotřebí mít v počítači nainstalované kodeky. Existuje jich velké množství a orientovat se v nich není právě jednoduché. Které tedy zvolit?

Codec Pack All in 1

Codec Pack All in 1 je jednoduchý instalační program, který na váš počítač jediným dvojklikem nainstaluje sadu kodeků pro přehrávání DivX, XviD videa, titulků a nástroje pro přehrávání AC3 zvuku. S programem přehrajete vaše oblíbená videa, filmy a poslechnete si kvalitní formáty zvuku. Součástí instalačního balíku je dekódovací filtr FFDShow pro dekompresi formátů videa DivX a XviD. Pokud tedy hledáte univerzální sadu kodeků pro přehrávání videa, je pro vás program Codec Pack All in ideální volbou. Uspokojí běžné uživatele i náročné filmové fanoušky.

XP Codec Pack

Film

XP Codec Pack je komplexní soubor nejpoužívanějších multimediálních kodeků. Součástí programu je i univerzální multimediální přehrávač Media Player Classic.

Dále konkrétně obsahuje AC3Filter, AVI Splitter, CDXA Reader, CoreAAC (AAC DirectShow Decoder), CoreFlac Decoder, FFDShow MPEG-4 Video Decoder, GPL MPEG-1/2 Decoder, Matroska Splitter, OggSplitter/CoreVorbis, RadLight APE Filter, RadLight MPC Filter, RadLight OFR Filter, RealMedia Splitter, RadLight TTA Filter, The Codec detektive, VSFilter (DirectVobSub).

K-Lite Mega Codec Pack

K-Lite Mega Codec Pack je velmi obsáhlý balík všech nejpoužívanějších audio a video kodeků. Program obsahuje všechny kodek z klasického K-Lite Codec Packu a také kodeky z programů QuickTime Alternative a Real Alternative. Díky němu lehce přehrajete video i audio obsah. Součástí programu je také multimediální přehrávač Media Player Classic.

Kodek CZ

Ovladač

Kodek CZ je komplexní balík počeštěných kodeků. Tento balík obsahuje téměř všechny v současné době používané kodeky, jako jsou MP3, AC3, XVID, DivX, OGG, ASF, 3ivX atd. Přiloženy některé nástroje pro práci s AVI soubory. Instalace balíku kodeků Kodek CZ programu je jednoduchá, znamená jen pár kliknutí, které zvládne každý uživatel.

Mezi hlavní kodeky instalované programem Kodek CZ patří zejména XviD video kodek CZ, 3ivX D4 4.5.4 CZ kodek, MP3 audio kodek CZ, AC3 audio kodek CZ, DivX 3.21 video kodek CZ, DivX 5.1.1 video kodek, DVD MPEG2 video/audio kodek, OGG Vorbis kodek, ASF Microsoft kodek CZ a Matroska playback.

ACE Mega CoDecS Pack

ACE Mega CoDecS Pack je považován za největší balík kodeků, který existuje. Obsahuje originální kodeky pro kódování a dekódování videa a audia, navíc může nainstalovat i utility pro zjišťování použitých kodeků a další drobně nástroje pro práci s videem. Obsahuje také několik filtrů a užitečných programů (včetně práce s titulky apod.). Obsahuje i kodeky pro QuickTime a RealMedia. Nové verze kodeků se nemusí stahovat celé, ale stačí pouze stáhnout menší upadate.

Video

Program při instalaci zjistí, jsou-li již v počítači nainstalovány některé kodeky, aby nedošlo k jejich překrývání. Po nainstalování tohoto balíku si můžete být jisti, že už nebudete mít problémy s kodeky. V instalaci naleznete mimo jiné i programy Media Player Classic a BSPlayer. Podobně jako mnohé jiné instalační balíčky kodeků i tento nabízí výběr těch nejpoužívanějších knihoven nutných pro zpracování mnoha multimediálních souborů. Instalátor komunikuje v českém jazyce, což jistě méně zkušení uživatelé uvítají. Při instalaci si můžete vybrat z několika předem připravených schémat. V závislosti na této volbě budou vybrány odpovídající součásti pro instalaci.

Hlavní odlišností od K-Lite Codec Pack nebo od CodecPack All in 1 je velikost a počet obsažených součástí. ACE Mega CoDecS Pack se ale zřejmě nesnese právě s CodecPack All in 1, a tak pokud jste jej někdy dříve použili, budete při instalaci ACE Mega CoDecS Packu vyzváni, abyste CodecPack All in 1 ze systému nejprve odebrali.

AVIcodec

AVIcodec je užitečný nástroj, který snadno a rychle zjistí a vypíše audio a video kodeky potřebné pro přehrání vybraných video souborů AVI, WMV, MPEG a dalších. Je-li daný kodek nedostupný, program vypíše jeho celé jméno a doporučí instalaci. Vybrané soubory stačí jednoduše pomocí drag and drop přidat do seznamu a kodeky jsou ihned rozpoznány.

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware.