Hlavní navigace

Na Ukrajině je Opera nejoblíbenějším webovým prohlížečem

Ilustrační obrázek: Na Ukrajině je Opera nejoblíbenějším webovým prohlížečem Ačkoliv celosvětově se norskému internetovému prohlížeči Opera úplně nedaří a patří mu až pátá pozice mezi browsery, na Ukrajině je tomu zcela opačně. Zde je Opera tržní jedničkou a poráží i Internet Explorer.

Nedávno jsme vám přinesli závěry společnosti Net Applications, která se ve svých statistikách zabývá celosvětovým tržním podílem jednotlivých webových prohlížečů. Podle nich se browser Opera nachází s 2,38 procenty až na páté příčce. Předstihují jej prohlížeče Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome a Apple Safari.

Naprosto odlišný stav však může nastat při pohledu na poměr internetových prohlížečů v jednotlivých státech. Pro mnohé tak bude jistě překvapivá situace na Ukrajině, kde je nejčastěji používaným internetovým prohlížečem Opera. Patří jí zde celých 35 procent trhu. Na druhé příčce se na Ukrajině umístil s 33 procenty Internet Explorer od Microsoftu. Bronzová pozice v tomto státě náleží Firefoxu, který zde používá 26 procent uživatelů.

Zdroj: Root.cz

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware.