Hlavní navigace

PhotoFiltre, aneb snadná úprava fotek pro každého

Ilustrační obrázek: PhotoFiltre, aneb snadná úprava fotek pro každého Je pro vás úprava fotek stále velkou neznámou? Chcete se naučit efektně a rychle upravovat vaše fotografie, přidávat do nich nápisy a tvořit koláže? Tak neváhejte a vyzkoušejte PhotoFiltre, účinný a uživatelsky přívětivý nástroj pro každodenní použití.

PhotoFiltre se představuje

Na trhu je velké množství luxusních grafických editorů, jako například Adobe Photoshop. Jejich pořizovací cena je však vysoká a pro většinu uživatelů se jedná o zbytečnou a mnohdy nedosažitelnou investici.

Photofiltre

Pokud nechcete nebo nemůžete za grafický editor platit, pak musíte sáhnout po některém z volně šiřitelných nástrojů. Těm v současnosti kraluje Gimp, který je však pro mnoho uživatelů příliš složitý. Řešením tak bývá pořízení některého z jednoduchých a zároveň šikovných editorů s nulovou pořizovací cenou. Jedním z nich je právě Photofiltre.

PhotoFiltre je šířen jako klasický samospustitelný instalátor o velikosti pouhých 1,6 MB. Jeho velikost je až udivující, zejména pokud vezmeme v potaz, kolik toho umí. PhotoFiltre si hravě poradí snad se všemi známými formáty obrázků. Také zvládá vše od jednoduchých úprav, až po složitější koláže a efektní nápisy. Program navíc obsahuje i češtinu a je k dispozici zcela zdarma.

Co umí?

V první řadě PhotoFiltre obsahuje klasické nástroje pro jednoduchou editaci obrázků, jako je štětec, sprej čí klonovací razítko. Dále obsahuje nezbytné nástroje pro úpravu gama korekce, sytosti barev, jasu a podobně. To vše samozřejmě obsahuje i mnoho jiných editorů. Síla PhotoFiltru se ale skrývá někde jinde – v záložce „filtry.“

Filtry

Photofiltre - filtry

A co že jsou to vlastně ty filtry? Laicky řečeno se jedná o efekty, které můžeme aplikovat na naše fotografie. Jedná se například o různé druhy deformací, rozostření, oživení barev, přidání rámečku a podobně. Počet těchto filtrů není nikterak omezen a na internetu je jich mnoho dalších volně ke stažení. Mezi nejlepší volně stažitelné filtry patří propracovaná úprava barev nazvaná RGB Fantasy a efektní ohnutí rohu. A právě díky mnoha efektům, se kterými PhotoFiltre dokáže pracovat, je možné vytvořit náročné úpravy fotek velice jednoduše a rychle. V tom také tkví síla PhotoFilteru. Pokud by vás nabídka programu zaujala, pak popis některých filtrů naleznete na http://photofiltre.suewebik­.net/pluginy.html

Co zvládne ještě

Photofiltre - Slunečnice

programu je také možno vytvářet jednoduché nápisy a loga. Pomocí nástroje text napíšeme například slovo Slunečnice, aplikujeme filtr a slušně vypadající nápis je na světě. Program obsahuje i průzkumníka, který se hodí k procházení složky s obrázky, které chceme editovat. Aplikace dále nabízí celou řadu funkcí, jež jsou u stejně zaměřených programů zvykem.

Hodnocení

Ačkoli by mohl být PhotoFiltre pouze jedním z mnoha editorů obrázků, není tomu tak. Od ostatních ho odlišuje zejména množství propracovaných filtrů (efektů) a jednoduchost, s jakou autor celý program pojal. Mimo jiné je program 100% stabilní a velice hardwarově nenáročný. Není tedy proč váhat, pro úpravu fotek je PhotoFiltre jednoduše ideální. Pokud vás program zaujal, pak o něm na adrese http://photofiltre.suewebik.net naleznete spousty zajímavých návodů a dalších informací.

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware.