Hlavní navigace

Udělejte si pořádek v registrech

Ilustrační obrázek: Udělejte si pořádek v registrech Postupem času se při používání počítače objeví v systémových registrech neplatné či poškozené položky, které zpomalují chod celého systému a způsobují kolizní situace. Je proto nutné registry pravidelně udržovat a čistit.

Glary Registry Repair

Glary Registry Repair je nástroj pro rychlou optimalizaci a opravu údajů v poškozeném systémovém registru. Program po prohledání registru odstraňuje neplatné záznamy nebo hodnoty, které v něm zůstávají po neúplně odinstalovaných aplikacích nebo ovladačích. Co všechno nabízí a co od něj lze očekávat?

Glary Registry Repair

Instalace

Celý instalační proces je poměrně jednoduchý. V jeho průběhu vás čeká jen odsouhlasení licenčního ujednání a volba umístění programu na pevném disku. V závěru instalace je uživateli ještě nabídnuta možnost instalace lišty od internetového vyhledávače Ask.com. Tu si však instalovat nemusíte.

Prostředí programu

Glary Registry Repair

Hlavní okno programu Glary Registry Repair je uspořádáno poměrně přehledně. Intuitivně zde nalezneme to, co hledáme. V jeho levé části se nachází menu s jednotlivými předvolbami (které se nacházejí také v horní liště aplikace). Lze zde spustit skenování zvolených oblastí, obnovit nalezené problémy, nebo vrátit zpět předchozí obnovu. Nalezneme zde také seznam ignorovaných položek. Pod menu je umístěna oblast s možností výběru sekcí, které chceme prohledat. Ve výchozím nastavení jsou zvoleny všechny položky. Jejich volba je však čistě na vašem uvážení.

V pravé části okna se nachází seznam nalezených problémů a chyb. Ty jsou zde vypisovány postupně při skenování systému. O aktuálním průběhu skenu jsme průběžně informováni. Když je „prohlídka“ systému dokončena, zobrazí se před námi protokol, který nás informuje o počtu nalezených systémových problémů a jiných nedostatků. Ty lze nechat ihned odstranit. Šikovná je pak možnost vzít poslední provedené změny zpět.

Glary Registry Repair

Proč čistit registry?

Systémové registry se instalováním a odstraňováním programů či ovladačů „zanáší“. Jejich neplatným či poškozeným položkám se tak nelze nijak ubránit. Pokud chcete svůj počítač udržet v kondici, pak byste měli registry alespoň jednou za čas „pročistit“. S tím vám dokáže vhodně pomoci právě dnes představený nástroj Glary Registry Repair.

 

Obdobné programy

CCleaner

CCleaner je užitečný nástroj pro odstranění nepotřebných souborů z pevného disku a vyčištění registrů od chybných či zbytečných záznamů. Aplikace po spuštění například vysype koš, vymaže historii a cookies soubory z internetových prohlížečů, smaže historii naposledy otevřených a spouštěných souborů, vymaže i další nepotřebné a nepoužívané systémové soubory a tím také optimalizuje rychlost systému.

AML Free Registry Cleaner

AML Free Registry Cleaner je užitečný nástroj pro vyčištění, opravu chyb a celkovou optimalizaci systémového registru. Program obsahuje také funkce pro správu programů spouštěných při startu systému a pro vyčištění zbytečných souborů z pevného disku.

Registry Mechanic

Registry Mechanic je pokročilý nástroj pro vyčištění, opravu a celkovou optimalizaci systémového registru. Díky vlastnímu skenovacímu algoritmu program snadno a rychle vyhledává neplatné či chybně zadané položky a před jejich opravou, případně smazáním, provádí samozřejmě zálohu registru. Verze 8 však nepodporuje Unicode systémy.

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware.