×

Domácí účetnictví POHODA FILIP

Licence: Start Hodnocení 5 Počet hodnocení: 10
       

Domácí účetnictví POHODA FILIP

Domácí účetnictví POHODA FILIP lupička Základní ovládání a koncepce produktu vychází z ekonomického systému POHODA. Rozsáhlé možnosti a propracované vlastnosti tohoto produktu jsou základem i domácího účetnictví POHODA.
Na rozdíl od jiných produktů tohoto typu na našem trhu není POHODA pouze účetnictví, ale komplexní evidence všeho, co lze a co si přejete evidovat. Zahrnuje v sobě i agendy, které jsou jinde k dostání jako samostatné programy, např. evidence portfolií cenných papírů se sledováním výnosnosti nebo katalogy sbírek libovolného druhu.
V domácím účetnictví POHODA lze vést prakticky neomezený počet účetnictví. Proč? Kromě vlastní domácnosti lze např. vést odděleně domácnost rodiny dětí nebo rodičů, kteří žijí v samostatném bytě rodinného domu. Dále je možné oddělit určitá časová období do samostatných databází nebo založit samostatné účetnictví pro nějaký významný projekt, např. stavbu domu.
Účetnictví. Příjmy a výdaje zapisujete přímo do peněžního deníku. Na rozdíl od jednoduchého účetnictví však máte naprostou volnost ve způsobu jeho vedení. Číslování dokladů není povinné. Pro orientaci je alespoň u bankovních výpisů vhodné. Členění příjmů a výdajů si nastavíte přesně podle svých požadavků - členění není povinné; obvyklé je jednoúrovňové členění, ale možné je i podrobné dvouúrovňové členění výdajů. Navíc lze příjmy a výdaje členit dále dle členů domácnosti nebo kategorií.
Energie. Sledování spotřeby elektřiny, vody a plynu je další z mnoha propracovaných funkcí programu. Vyplatí se např. u elektřiny v případě, že máte roční limit odběru v nízké sazbě. POHODA obsahuje aktuální sazebníky energií s možností jejich pozdější aktualizace z internetu. Po obdržení vyúčtování můžete fakturu porovnat s Vaší přesnou evidencí a v případě nesrovnalostí vyúčtování reklamovat.
Majetek. Domácí účetnictví POHODA může být Vaší centrální evidencí majetku. Pozemky a stavby lze evidovat v agendě Nemovitosti, která shrnuje všechny podstatné údaje z listu vlastnictví a může se tak stát podkladem pro vyplnění přiznání k dani z nemovitostí. Auta, motocykly a další dopravní prostředky můžete evidovat v agendě Vozidla. U každého vozidla lze evidovat i informace týkající se jeho údržby. Samozřejmostí je návaznost na knihu jízd a evidenci spotřeby pohonných hmot. Movitý majetek se zapisuje do agendy Majetek.
Sbírky. Samostatnou kapitolou je možnost evidence sbírek. Můžete evidovat libovolné sbírky, např. sbírka obrazů, knih, sbírka videokazet nebo audio nosičů. Posledně jmenovaný typ sbírky umožňuje zapsat i jednotlivé skladby alba, které je součástí sbírky. Vše je samozřejmě možné vytisknout.
Finance. V agendách této nabídky získáte přehled o veškerých financích členů domácnosti. Kromě obvyklých hotovostních a bankovních účtů pravděpodobně vlastníte i finanční majetek investiční povahy. Jistě máte vše pečlivě srovnáno v šanonu ve skříni, ale teprve počítačová evidence Vám umožní rychle získat potřebné souhrnné informace. Předpokladem je pouze jediné - zavést si všechna stavební spoření, kapitálové životní pojistky a penzijní připojištění do agendy Dlouhodobé vklady.
Portfolia. Program umožňuje evidovat i portfolia cenných papírů. Portfolií lze do programu zavést libovolný počet. Evidence jde až na úroveň jednotlivých nákupů a prodejů akcií s okamžitou statistikou obchodování. Vyhodnocení výnosnosti je k dispozici také ve formě řady tiskových sestav a grafů.
To je vše? Zdaleka ne. Všechny obtížně zapamatovatelné osobní údaje, jako jsou narozeniny, jmeniny, čísla osobních dokladů, čísla telefonů členů domácnosti a v neposlední řadě přístupová hesla, lze zavést do Osobní centrály. V této agendě jsou také k dispozici souhrnné přehledy financí a majetku. Dále jsou v programu k dispozici agendy pro zaznamenávání úkolů, poznámek či kalendářních termínů. Nechybí ani komfortní adresář s možností sledování událostí a správou dokumentů.

Prodej softwarového produktu FILIP byl ukončen 1. 9. 2012.

Ekonomický systém.

stáhnout zdarma 22,46 MB Změřit rychlost downloadu
Nahlásit nefunkční download
 
       

Parametry programu Domácí účetnictví POHODA FILIP

Aktualizováno: 2. 2. 2008
Číslo verze: 2008
Našli jste novější verzi?
Podporované jazyky: Čeština
Operační
systémy:
Vista-32, Win 2000, Win 2003, Win 98, Win Me, Win XP
Web programu: www.stormware.cz
Autor: STORMWARE s.r.o.
Licence: Start
Varianty POHODA START 2008
POHODA KASA 2008
POHODA FILIP
Všechny varianty
Velikost: 22,46 MB
Počet stažení: 51 106x
Požadavky: Počítač s procesorem Pentium 300 nebo lepším, 64MB paměti RAM
       

Nenechte si ujít novou verzi        

Hlídač vám pošle e-mail, vyjde-li nová verze.
Hlídat Domácí účetnictví POHODA FILIP

 

Další programy z kategorie Inventáře domácnosti        

Hodnocení programu Katalog filmů Zdarma

Katalog filmů

Jednoduchá evidence filmových CD.

       
Hodnocení programu Záruky Zdarma

Záruky

Program sleduje vypršení lhůty záruk.

       
Hodnocení programu MyHome Zdarma

MyHome

Evidence a součet spotřebované vody, elektriny a plynu.

       
Hodnocení programu Evidence LSoft - evidence filmů Zdarma k vyzkoušení

Evidence LSoft - evidence filmů

Snadná správa Vašich filmů a knih.

       
Hodnocení programu Hfs Evidence Zdarma

Hfs Evidence

Program sloužící k evidenci her, filmů a software.

       

Diskuse o Domácí účetnictví POHODA FILIP        

Redakčně smazáno    29. 4. 2012

29. 4. 2012 18:07 smazal Daniel Tengler, důvod: Pokud chceš používat reklamu a lákat lidi na nekalé praktiky, pořiď si vlastní web a tam si dělej co chceš. Zde na slune...

Není to domácí účetníctví.    6. 6. 2010

Anotace uvedená k domácímu účetníctví Pohoda Filip neodpovídá tomu, co si člověk ztáhne kliknutím na příslušnou klávesu. Do počítače dostane čistě účetní p...

RE: Domácí účetnictví POHODA FILIP    9. 2. 2010

Tento systém mi pro přehledné domácí účetnictví nevyhovuje, je to spíš pro firemní účetnictví

RE: Domácí účetnictví POHODA FILIP    29. 9. 2008

Funguje stažení i instalace(bez problému)

Nelze stáhnout    13. 7. 2005

Bohužel to není příspěvek k funkčnosti a obsahu protože ani po třech pokusech se mi nepodařilo program stáhnout. Vždy došel do půlky a dál nepokračoval. Zkoušel jse...

celá diskuse
Technet
Online servis od Slunečnice
Shoptet
Download programu Domácí účetnictví POHODA FILIP je bez virů a spyware. Naše uživatele chrání Clam AntiVirus. Clam AntiVirus