Hlavní navigace

Dostaňte adware Superfish ze svého notebooku

Ilustrační obrázek: Dostaňte adware Superfish ze svého notebooku Společnost Lenovo byla před pár týdny usvědčena z úmyslné instalace adware nazvaného Superfish do prodávaných notebooků. Zbavit se jej můžete pomocí nástroje Super FishRemoval Utility.

Společnost Lenovo byla před pár týdny usvědčena z úmyslné instalace adware nazvaného Superfish do prodávaných notebooků. Někteří majitelé těchto zařízení však o zmíněné skutečnosti stále ještě nevědí a nemusí si tak být vědomi potenciálního rizika, které jim hrozí. Proto si v krátkosti shrňme, co adware Superfish způsobuje a jak se jej z počítače nadobro zbavit.

Superfish především vkládá reklamu do vyhledávání realizovaného prostřednictvím Google. Jeho aktivita však ovlivňuje současně i reklamu na některých dalších serverech, zobrazených prostřednictvím Internet Exploreru či Google Chrome. Superfish je však daleko nebezpečnější, než by se mohlo na první pohled zdát. Podsouvá totiž svůj obsah také na zabezpečených spojeních, k čemuž dokonce zneužívá falešnou certifikační autoritu. Může se tak jednat o velmi nebezpečný software.

Lenovo na základě tlaku médií a uživatelů dočasně přestalo adware Superfish do nových notebooků instalovat. Avšak lze reálně očekávat, že se výrobce bude snažit tento škodlivý software v budoucnu s novými počítači znovu distribuovat.

Pokud používáte notebook Lenovo, který byl vyrobený v posledních několika letech, pak s nejvyšší pravděpodobností máte Superfish na svém počítači nainstalovaný. Zbavit se jej můžete pomocí nástroje Super FishRemoval Utility, který vydal samotný výrobce počítačů, tedy společnost Lenovo.

Bližší informace o problematice, týkající se adware Superfish, se můžete dočíst v článku na serveru Lupa.cz.

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware.