Hlavní navigace

ESET uvolnil finální verzi antiviru pro mobilní zařízení

Viry nepronikají pouze do světa klasických PC, setkáváme se s nimi stále častěji také při používání mobilních zařízení. Jejich uživatelům přispěchala se svým řešením na pomoc společnost ESET.

ESET Mobile Antivirus je novým produktem v portfoliu řešení na ochranu proti všem druhům elektronických infiltrací. Antivirová ochrana pro mobilní zařízení ESET Mobile Antivirus je určena pro operační systémy Windows Mobile 5.0 a vyšší.

ESET Mobil Antivirus je novým produktem pro ochranu mobilních zařízení. Uživatelům, zvláště pak smartphone telefonů, poskytuje ochranu před rozšiřujícími se virovými hrozbami, které útočí prostřednictvím těchto zařízení. ESET tak od tohoto týdne nabízí kompletní portfolio bezpečnostních řešení – chrání koncové stanice, servery i mobilní zařízení. Mezi hlavní funkce ESET Mobile Antiviru patří a uživatele smartphonů HTC Diamond, HTC TYNT2, MDA Vario III, MDA Touch či Samsung I900 Omnia budou z hlediska funkčnosti a užitnosti zajímat především tyto vlastnosti:

  • Optimalizovaná heuristika pro mobilní platformy poskytující ochranu v reálném čase proti aktuálním i budoucím hrozbám.

  • SMS antispam blokuje nevyžádané SMS podle nastaveného blacklistu a whitelistu, případně blokuje SMS od neznámých odesílatelů.

  • Aktivity log ukládá statistiky o kontrolách zařízení a poskytuje i možnost sledování minulých logů.

  • Skenování CAB souborů, ve kterých si uživatel může vybrat hloubku vnoření.

Kromě těchto vlastností nabízí ESET Mobile Antivirus automatické, ale i nastavitelné aktualizace. Uživatel si může vybrat ze dvou možností zakoupení produktu. Pokud má mobilní zařízení s možností připojení na internet, ESET Mobile Antivirus si může koupit přímo ze svého zařízení. V opačném případě má uživatel možnost zakoupit si produkt pomocí objednávkového formuláře na stránkách výrobce.

ESET Mobile Antivirus bude možné od pátku 14. 11. 2008 zakoupit prostřednictvím ESET Partnerů nebo na webové stránce společnosti www.eset.cz. Volně ke stažení je od středy 12. 11. 2008 zkušební (trial) verze ESET Mobile Antivirus na 30 dnů zdarma na http://www.eset.cz/download/zkusebni. Zkušební verze má plnou funkcionalitu. Cena licence pro jedno mobilní zařízení na 1 rok je 480 Kč (s DPH, 19 %), na dva roky pak 720 Kč (s DPH, 19 %).

Zdroj: ESET – tisková zpráva

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware.