Miranda IM: První verze vyšla již před deseti lety

Uplynulo deset let od chvíle, kdy spatřil světlo světa alternativní instant messenger Miranda ICQ. Ten byl později přejmenován na Mirandu IM. Za dobu své existence urazil program značnou cestu a jeho vývoj neustále pokračuje.

Příznivci minimalistického alternativního instant messengeru Miranda IM mají důvod k oslavám. Tento program totiž mohou používat k rychlé komunikaci již více než deset let. Vývojáři aplikaci, dříve známou jako Miranda ICQ, postupem času značně vylepšili a přidali jí řadu nových funkcí. Program v současnosti podporuje komunikaci prostřednictvím sítí ICQ, Jabber, MSN, Yahoo, IRC a mnoha dalších. Navíc je snadno konfigurovatelný a jeho funkčnost lze dále rozšířit pomocí doplňků.

Vývoj programu Miranda IM neprobíhal vždy zcela kontinuálně a pozastavil se zejména u verzí 0.5 a 0.6. Aktuálně je dostupná stabilní verze Miranda IM 0.8, se kterou se vývoj programu dal opět do pohybu. Vývojáři však nespí a již připravují verzi Miranda IM 0.9.

Zdroj: Živě.cz

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware.