Hlavní navigace

Připravte své PC na Vánoce

Ilustrační obrázek: Připravte své PC na Vánoce Vánoce jsou již za dveřmi a všude již naplno propukla všelijaká vánoční výzdoba. Na vaši obrazovku je však stále ten samý, nudný a „nevánoční“ pohled. Poradíme vám, jak si své PC upravit do vánočního stylu. Jdeme na to.

Desktop Christmas Tree

Desktop Christmas Tree

Desktop Christmas Tree je soubor několika povedených vánočních stromků pro vaši pracovní plochu. Soubor stačí stáhnout a pomocí například Winzipu rozbalit. Najdete v něm celkem 7 exe souborů. Každý exe soubor je jeden ze stromků, stačí ho spustit a pěkný blikající stromek máte ihned na ploše. Některé vypadají opravdu dobře. Pravým kliknutím myší na daný stromeček, můžete upravit několik jeho vlastností. Tedy, průsvitnost (transparent), zda se má spouštět při startu Windows a zda má být vždy na vrchu (nelze ho překrýt oknem) či jen na ploše. Víc nastavení zde není a není to ani třeba. Vypnutí stromku se provádí pravým klikem na něj a vybráním položky „exit“. Pokud již vás tedy zachvátila vánoční nálada, určitě se si soubor stromků Desktom Christrmas Tree oblíbíte.

Christmas Coundown

Christmas Countdown

Jestli se již skutečně nemůžete dočkat Štědrého dne a odpočítáváte každou minutu, aplikace Christmas Coundown je pro vás jako stvořená. Má pouhých 7 kB a umí jen jediné. Odpočítávat čas zbývající do Vánoc. Nejvíce je viditelný zbývající čas zobrazený v hodinách, pod ním se pak nachází počet dnů. Malou šipečkou vpravo dole zobrazíte ještě podobné údaje, tentokráte však celkovou dobu v sekundách, minutách či hodinách. Do Vánoc nám zbývá ještě přibližně jeden milion sekund, máte ještě chuť odpočítávat nebo raději přenecháte tuto činnost aplikaci?

Christmas Fir Screen-mate

Christmas Fir Screen-mate

Opět tu máme aplikaci pro zobrazení Vánočního stromku na vaší ploše. Christmas Fir Screen-mate je sice třeba instalovat, ale stačí pár kliků a je to. Po spuštění se nám nejprve na ploše zobrazí zelený neozdobený stromek. Kliknete-li na něj pravým tlačítkem, můžete si pohrát s jeho nastavením, lépe řečeno výzdobou. Můžete mu přidělat žárovičky, dát pod něho dárky, spustit ohňostroj a hudbu. Celý stromek můžete ještě doplnit nápisem „Merry Christmas“ nebo „Happy new year.“ Na ozdobení máte na výběr z pěti různých stromků. Škoda jen, že ohňostroj a nápis nad stromkem spotřebují velkou část výkonu vašeho procesoru. Hudba navíc není příliš vánoční, spíše otravná. I přes tyto nedostatky je však Christmas Fir Screen-mate programem, který vaši plochu opět trošku zpříjemní.

3D Christmas Fireplace Screensaver

3D Christmas Fireplace Screensaver

3D Christmas Fireplace Screensaver je 15megová aplikace pro spořič obrazovky. Při instalaci si dejte pozor a odškrtněte všechna políčka, jinak se vám na plochu přidají nežádoucí odkazy na stránky výrobce. Jinak je instalace bez problémů. Po ní se program automaticky přidá jako spořič obrazovky a otevře se vám nastavení. V něm si můžete snadno vypnout hudbu, kterou spořič přehrává při aktivaci, ale ještě lépe, nastavíte si hudbu vlastní! Ve chvíli, kdy se spořič aktivuje, automaticky začne hrát vámi přednastavená hudba. Spořič navíc vypadá velice pěkně, zapálené svíčky plápolají a v krbu hoří oheň. Vše pěkně doplňuje krásně nazdobený stromek. Pokud si tedy správně navolíte hudbu, 3D Christmas Fireplace skvěle uvede do vánoční pohody vás i vaše PC. Používáte-li počítač na přehrávání vánočních koled, s tímto spořičem obrazovky bude vše určitě vypadat mnohem lépe.

Vánoce pro každého

S každou z těchto aplikací bude váš počítač naladěn na stanici „Vánoce“ a vy si i u něj můžete vychutnat tu pravou pohodu. Aplikace ani nijak neublíží vašemu počítači, nejsou v nich žádné viry a podobně. Vše jsme poctivě testovali. Všechny aplikace navíc bez problémů fungují i na Windows Vista. Tak hurá do toho, Vánoce jsou již opravdu na dosah ruky.

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware.