Hlavní navigace

 Calibre 6.27

Přehledná správa sbírky elektronických knih.
3.5

Pro hodnocení programu se prosím nejprve přihlaste

Staženo
162 527 ×

Program Calibre umožňuje pohodlnou správu či prohlížení elektronických knih a také jejich vzájemnou konverzi do nejrůznějších formátů, jež jsou běžně používány v čtečkách e-knih. Prostřednictvím aplikace Calibre můžete nejen vytvářet vlastní ucelenou sbírku elektronických knih, ale tyto knihy lze také v programu rovnou prohlížet, nebo k nim vkládat popisky, tagy, hodnocení či jiná metadata. Na jejich základě je možné knihy ve sbírce následně pohodlně nalézt. Elektronické knihy lze vyhledávat například podle názvu, autora, data přidání knihy do sbírky, data jejího zveřejnění, velikosti, hodnocení, apod.

Informace o knihách lze samozřejmě stáhnout přímo ze zdrojů na internetu. Do databáze lze elektronické knihy vkládat buď jednotlivě nebo dávkově. Celou sbírku či její části je možné exportovat na pevný disk do zvolené adresářové struktury.

Calibre podporuje široké spektrum formátů elektronických knih, mezi nimiž lze jednotlivá díla konvertovat. Jako zdrojové formáty lze použít CBZ, CBR, CBC, CHM, EPUB, FB2, HTML, LIT, LRF, MOBI, ODT, PDF, PRC, PDB, PML, RB, RTF, TCR, TXT. Knihy pak lze v programu převést do formátů EPUB, FB2, OEB, LIT, LRF, MOBI, PDB, PML, RB, PDF, TCR, TXT. Při konverzi si můžete zvolit mnoho parametrů. Lze tak například upravit velikost písma bez ohledu na to, jaká velikost je použita ve zdrojovém souboru. Program umí při převodu též automaticky detekovat a vytvořit strukturu knihy, jejích kapitol a připravit obsah. Uložená metadata lze také vložit do úvodu knihy. Při synchronizaci knih s nejrůznějšími čtečkami program Calibre aktualizuje data dle vytvořené sbírky. Pokud je kniha dostupná ve více formátech, pak aplikace zvolí pro synchronizaci ten nejvhodnější pro dané zařízení. Pokud se naopak elektronická kniha v databázi nenachází ve vhodném formátu, program ji před odesláním do čtečky do správného formátu převede.

Program Calibre nabízí také stažení kompletní podoby aktuálních zpráv z webu či RSS kanálů a jejich automatické převedení do formátu používaného ve čtečkách elektronických knih. Mezi aktuálně podporované zpravodajské servery, z nichž Calibre získává články, patří například The New York Times, The Wall Street Journal, The Economist, Time, Newsweek, The Guardian, ESPN, apod. Calibre nabízí i vzdálený přístup k vaší sbírce elektronických knih. Díky tomu si můžete prohlížet svou sbírku a stahovat knihy přímo z vašeho chytrého telefonu či čtečky Kindle.

Zobrazit více

Download now Checked with antivirus s vylepšením od

Aktualizace programu 24. 9. 2023 Antivirová kontrola Včera 17:15

Program na tomto počítači pravděpodobně nespustíte

chci si vybrat jiné parametry

Sdílet program

Oznámit potíže s programem

Program nejde stáhnout, má chybný popis nebo víte o novější verzi? Dejte nám o tom vědět. Velice Děkujeme za Vaše podněty.

TIP: Stahují se vám programy pomalu? Změřte si rychlost svého internetového připojení.