Firefox - ihned zdarma ke stažení - Slunečnice.cz

 Firefox 56.0.1

Aktualizace programu 9. 10. 2017 Antivirová kontrola 12. 10. 2017 15:33

3

Pro hodnocení programu se prosím nejprve přihlaste

Staženo
4 722 976 ×

Program pravděpodobně spustíte na tomto počítači

chci si vybrat jiné parametry

Sdílet program

Jeden z nejoblíbenějších internetových prohlížečů.

Firefox je jeden z nejoblíbenějších internetových prohlížečů. Firefox je moderní webový prohlížeč, který uživatelům přináší pohodlné prohlížení internetového obsahu. Nabízí intuitivní grafické prostředí, které klade důraz na zobrazení webových stránek v největší možné ploše při zachování ergonomie ovládání. Samozřejmostí je surfování v panelech, které lze seskupovat. Silnou stránkou Firefoxu je podpora rozšíření, rychlé vyhledávání, nebo anonymní surfování, přičemž prohlížeč umožňuje současné zobrazení oken se standardním a anonymním prohlížením. Potěší také propracovaný správce stahování, s nímž má uživatel ucelený přehled o všech downloadech.

Ve Firefoxu mají uživatelé možnost libovolně spravovat doplňky a ty problematické ukončit. K bezpečnějšímu surfování napomáhá blokování nezabezpečeného obsahu zobrazovaného na zabezpečených webech.

Stejně jako ostatní moderní webové prohlížeče, také Firefox podporuje nejnovější webové standardy. Vysokého výkonu prohlížeče bylo dosaženo zejména pomocí hardwarové akcelerace a optimalizací při zpracování JavaScriptu. Firefox nabízí bohaté možnosti synchronizace mezi více instalacemi prohlížeče. Díky tomu budete mít vždy přístup ke všem svým rozšířením, záložkám, heslům, nebo historii.

Uživatelský komfort při prohlížení webového obsahu ve Firefoxu zvyšuje také například možnost rychle zavřít všechny panely, které se nachází napravo od zvoleného panelu, na němž uživatel vyvolá místní nabídku pravým tlačítkem myši. Zajímavou funkcí je i zobrazení lišty pro hledání textu na stránce pouze v panelu, v němž jste tuto lištu vyvolali. Zmíněná lišta tak neruší v ostatních otevřených panelech, v nichž uživatel nehodlá text vyhledávat.

Vzhled Firefoxu si můžete přizpůsobit podle svých představ pomocí motivů Personas. Uživatelé a vývojáři mají prostřednictvím funkce Firefox Health Report k dispozici přehledné informace o stavu prohlížeče, jako například údaje o době chodu programu, jeho startu, nebo také o pádech Firefoxu, nainstalovaných zásuvných modulech, apod. Vývojáři se mohou dále těšit na nástroj Network Monitor, který přehledně ukazuje informace o časové náročnosti načítání jednotlivých částí webové stránky (například obrázků, skriptů, apod.).

Firefox v sobě integruje vlastní prohlížeč PDF a není tak nutné používat externí zásuvné moduly. Prohlížeč podporuje také přímé audio a video hovory prostřednictvím open-source rozhraní WebRTC. Uživatelé tedy mohou při používání webových aplikací komunikovat s ostatními bez nutnosti instalace externích doplňků, jakým je například Adobe Flash Player. Příznivci sociálních služeb ocení jejich přímou integraci a podporu souvisejících doplňků. Uživatelé Facebook Messengeru pro Firefox tak například mohou využít tlačítko „Sdílet“, které je přítomno v hlavním panelu prohlížeče. Ke zvýšení komfortu při komunikaci pak přispívá rychlé oddělení chatovacích oken od ostatních přetažením myší.

Prohlížeč podporuje nejnovější technologie a protokoly, současně si rozumí s technologií Web Audio API, která slouží ke kvalitnějšímu přehrávání zvuků na webu s využitím nejrůznějších audio efektů, kupříkladu ozvěny. Firefox také nabízí reset uživatelského profilu, pokud jste prohlížeč delší dobu nepoužili, avšak informace o surfování v tomto případě zůstanou bez ztráty zachovány.

Firefox plně podporuje operační systém Windows 10 jak v desktopové, tak i tabletové variantě. Vzhled prohlížeče byl přizpůsoben tak, aby co nejlépe ladil právě s designem Windows 10. Mezi zajímavé funkce Firefoxu patří zobrazení navrhovaných dlaždic v nově otevřeném panelu. Tyto dlaždice jsou vybírány na základě historie navštívených stránek a uživatelské aktivity na internetu. Firefox podporuje Google Unwanted Software, který zajišťuje ochranu před nežádoucími weby, jež můžou poskytovat nežádoucí aplikace, apod.

V nejnovější verzi prohlížeče bylo doplněno nastavení profilového obrázku pro účet Firefox Account, přidán textový chat ve službě Firefox Hello a nově také vynuceno podepisování doplňků. Již dříve Firefox upozorňoval na nepodepsané doplňky, které nebyly prověřené Mozillou a mohly tak pro uživatele znamenat bezpečnostní riziko. Firefox nyní takové doplňky automaticky blokuje. Poslední verze prohlížeče dále výrazně snižuje spotřebu paměti u doplňku Adblock Plus. Další změny se týkají možností zobrazování zdrojového kódu stránky a zrušení nepoužívané předvolby pro nastavení stránky v novém panelu.

Alternativy 

Zobrazit více

zdarma Změřit rychlost stahování

Změřte si jakou rychlostí můžete stahovat soubory do svého počítače nebo nahrávat soubory na internet

Změřit rychlost

Pro hodnocení programu se prosím nejprve přihlaste

Staženo
4 722 976 ×