Hlavní navigace

 Google Chrome 115.0.5790.99

Internetový prohlížeč od společnosti Google.
3.5

Pro hodnocení programu se prosím nejprve přihlaste

Staženo
5 863 413 ×

Internetový prohlížeč od společnosti Google. Google Chrome je internetový prohlížeč od společnosti Google, který byl vytvořen pro rychlejší, snažší a bezpečnější používání Internetu. Je založený na vykreslovacím jádru Blink, odvozeném od jádra WebKit. Podporuje moderní webové technologie, umožňuje pohodlné surfování ve více panelech, přičemž své oblíbené stránky můžete snadno připnout k liště karet. Prohlížeč Google Chrome navíc umožňuje zapamatování otevřených stránek a jejich načtení po opětovném spuštění programu. Nabízí také anonymní prohlížení a umožňuje komfortní správu záložek či hesel. 

Mezi jeho přednosti patří vysoká rychlost při načítání internetových stránek a spouštění složitých webových aplikací díky vlastnímu modulu JavaScript V8. Ten navíc podporuje technologii script streaming, zajišťující zpracování javascriptu ihned po začátku jeho stahování. Doba nutná pro načtení stránky se tak výrazně zkracuje. 

 Webový prohlížeč Google Chrome obsahuje interaktivní adresní řádek omnibox, umožňující jak zadávání webových adres, tak i pohodlné vyhledání. Při psaní v Omniboxu se text automaticky dokončuje a současně se zobrazují vhodné návrhy. Google Chrome obsahuje vlastní prohlížeč PDF, díky němuž se můžete dokumenty v tomto formátu prohlédnout přímo v okně prohlížeče, bez nutnosti instalace doplňků či externích programů. 

Prohlížeč od Google obsahuje bezpečnostní funkce, které chrání uživatele před stránkami podezřelými z phishingu či z přítomnosti malwaru. Pokud byste se chystali takovou stránku navštívit, pak vás na tuto skutečnost program upozorní. Chrome současně disponuje také technologií zajišťující spouštění procesů v izolovaném prostředí, čímž zabraňuje instalaci malware do počítače bez vědomí uživatele. Zamezuje také tomu, aby dění na jedné kartě prohlížeče mohlo ovlivnit ostatní otevřené karty. Internetový browser Google Chrome nabízí uživatelům automatické aktualizace, čímž zajišťuje, že budete vždy používat nejnovější verzi programu. 

 Webový prohlížeč Google Chrome ve výchozím nastavení blokuje flashové reklamy a další prvky založené na této technologii. Namísto nich jsou na stránkách zobrazeny tmavé statické obrázky se symbolem pro spuštění flashového objektu. Zmíněný prvek pak lze načíst ručně. Některé prvky, jako například přehrávače videa, pak ve výchozím nastavení blokovány nejsou a prohlížeč je načítá společně s webovou stránkou. Důvodem pro zmíněné blokování reklam a některých dalších flashových prvků je snaha vývojářů o zvýšení rychlosti při načítání webových stránek a současně vyšší bezpečnost uživatelů, neboť technologie Adobe Flash dlouhodobě bojuje s bezpečnostními problémy. Google Chrome již také nepodporuje šifrování prostřednictvím dnes již zastaralého kryptografického algoritmu RC4, jehož používání zakázala Internet Engineering Task Force (Komise pro technickou stránku internetu). 

Chrome si můžete přizpůsobit dle svých představ. K dispozici máte jak možnost změny motivu okna aplikace, tak i nejrůznější rozšíření, díky nimž můžete svůj Chrome obohatit o mnoho nových funkcí. Díky funkci „Přihlásit se do prohlížeče Chrome“ navíc získáte na všech svých zařízeních přístup ke svým záložkám, historii prohlížení a dalším nastavením. Současně budete automaticky přihlášeni do svých služeb od Google, které využíváte. 

Google Chrome je dostupný jak v 32bitové, tak i v 64bitové verzi. Uživatelé tak mohou naplno využít všech výhod 64bitového prohlížeče, běžícího na 64 bitovém operačním systému. Mezi jeho hlavní přednosti patří vysoká stabilita a rychlá práce s multimediálním obsahem, jako například s videi ve formátu VP9. Samozřejmostí je také podpora technologií jako High Entropy ASLR, apod.

Instalátor si stahuje potřebné soubory z Internetu.

Alternativy 

 • Licence

  Freeware

 • Verze programu

  115.0.5790.99

 • Poslední aktualizace od vývojáře

  22. 7. 2023

 • Počet stažení za měsíc

  3 290 ×

 • Velikost

  87,27 MB

 • Web programu

  www.google.com

 • Potřeba instalace:

  Ano

 • Web autora

  Google Inc.

 • Operační systémy

  • Windows 7,
  • Windows 8,
  • Windows 10
 • Podporované jazyky

  • Angličtina
  • ,
  • Čeština
Zobrazit více

Download now Checked with antivirus s vylepšením od

Aktualizace programu 22. 7. 2023 Antivirová kontrola 31. 3. 2024 3:47

Program pravděpodobně spustíte na tomto počítači

chci si vybrat jiné parametry

Sdílet program

Oznámit potíže s programem

Program nejde stáhnout, má chybný popis nebo víte o novější verzi? Dejte nám o tom vědět. Velice Děkujeme za Vaše podněty.

TIP: Stahují se vám programy pomalu? Změřte si rychlost svého internetového připojení.