Hlavní navigace

 Google Earth 7.3.6.9750

3D mapa světa složená z družicových snímků a podrobná mapa hvězdné oblohy.
3

Pro hodnocení programu se prosím nejprve přihlaste

Staženo
967 012 ×

Google Earth je virtuální glóbus dříve známý jako Earth Viewer. Tento software byl vytvořen firmou Keyhole, a v roce 2004 zakoupen portálem Google. Jedná se o program, který umožňuje prohlížet Zemi jako ze satelitu. Umožňuje naklonění a přiblížení, někdy i ve velkém rozlišení (zejména on-line, kdy si program nahrává další detaily).

Google Earth nabízí 3D modely větších měst. Tento produkt má několik softwarových variant. Google nabízí ke stažení volnou verzi i další placené verze s funkcemi navíc (jako například zobrazení cesty podle údajů z GPS). Kromě ryze geografického zobrazení může zobrazovat názvy států, regionů, obcí čí důležitých silnic. Jako volitelnou možnost také nabízí definovat si vrstvy, jež tvoří body na zemském povrchu, které mají společné určité téma: například různé galerie jako třeba obrázky přírody z National Geographic, historické mapy země z různých období, internetové projekty (např. Panoramio), kde každý uživatel může svojí zveřejněné fotce přiřadit GPS souřadnice, a mnohé další.

Aplikace Google Earth vám umožní podívat se kamkoli na Zemi a prohlížet si satelitní snímky, mapy, terén i prostorové budovy, a v režimu Obloha můžete dokonce zkoumat galaxie. Můžete objevovat bohatý geografický obsah, ukládat si navštívená místa a sdílet je s ostatními.

Je to skvělá 3D mapa světa složená z družicových snímků. Po spuštění je nastaven základní pohled na celou zeměkouli, se kterou lze různě otáčet a přibližovat ji pomocí myši. Na mapě je možné volitelně zobrazit kromě měst i různé objekty, jako například hotely, banky, lékárny, letiště, nemocnice a mnoho dalších. Při přibližování se mapa postupně zaostřuje. Rychlost zaostřování je závislá na rychlosti připojení k Internetu, protože program si automaticky stahuj potřebná data. Aplikace obsahuje také virtuální planetárium, která naleznete pod funkcí Obloha.

Google Earth není určen jen k prohlížení krajinek a vyhledávání ubytovacích zařízení. Dalším z jeho hlavních úkolů je průzkum terénu a plánování povrchových úprav. V základní verzi je možné pouze vyznačit klíčové body. Ty pak jedním kliknutím můžete odeslat svým známým e-mailem nebo uložit na disk pro pozdější potřebu. V pokročilejších verzích se pak Google Earth ukazuje jako skvělý nástroj pro architekty, konstruktéry a další. Podle zeměpisných souřadnic lze zobrazit přesnou plochu kdekoliv na světě a poté do ní zanést model nového rodinného domku.

Instalátor si stáhne potřebné soubory z internetu během instalace.

Zobrazit více

Download now Checked with antivirus s vylepšením od

Aktualizace programu 18. 5. 2022 Antivirová kontrola 24. 3. 2024 2:47

Program pravděpodobně spustíte na tomto počítači

chci si vybrat jiné parametry

Sdílet program

Oznámit potíže s programem

Program nejde stáhnout, má chybný popis nebo víte o novější verzi? Dejte nám o tom vědět. Velice Děkujeme za Vaše podněty.

TIP: Stahují se vám programy pomalu? Změřte si rychlost svého internetového připojení.