Hlavní navigace

Snímky z webkamery jako pozadí na ploše

Ilustrační obrázek: Snímky z webkamery jako pozadí na ploše Připadají vám klasické tapety na ploše Windows příliš fádní? Pak by vás mohla zaujmout možnost nechat si zobrazit na pozadí snímky z vybraných webkamer.

Aplikace, která umožňuje zobrazení snímků zachycených webovými kamerami na pozadí plochy vašich Windows, se nazývá příznačně Pozadí z webky. Její pomocí si můžete v reálném čase prohlížet proměny některých míst naší země. Program využívá data od společností Humlnet, ČHMÚ a Hydronet. Díky tomu také umožňuje současné zobrazení záběrů z webové kamery na pozadí plochy a meteorologického radaru v rohu obrazovky. Zobrazení tohoto radaru je samozřejmě možné v nastavení aplikace deaktivovat.

Uživatel si může vybrat z několika předpřipravených webkamer, které se nacházejí na zajímavých místech a jež tak nabízejí výhled na význačná místa. Mezi nimi nalezneme například Milešovku, Špindlerův Mlýn, Sněžku, Litoměřice nebo Trutnov. Uživatel si může určit rychlost obnovování pozadí a jednotlivých náhledů. Aktuálně zobrazený snímek také lze uložit jako samostatný obrázek.

Obraz z webkamery na ploše

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware.