Hlavní navigace

Stahujte pohodlně díky Strong DC ++

Ilustrační obrázek: Stahujte pohodlně díky Strong DC ++ Prošvihli jste epizodu svého nejoblíbenějšího seriálu? Divíte se, kde váš kamarád bere ty nejnovější filmy? Řešením je Strong DC++, program na sdílení dat na internetu.

Co je Strong DC++ a jak funguje?

Program Strong DC++ slouží ke sdílení a stahování dat z internetu. Umí stáhnout veškeré soubory: filmy, muziku, hry, atd. Pomocí programu se připojíte do výměnné sítě Direct Connect na speciální server zvaný hub, kde je napojeno až několik tisíc dalších uživatelů. Ti nabízí data vám a vy na oplátku nabízíte svá data jim. Uživatelé si tedy mezi s sebou vyměňují svá data. A od toho pochází název výměnná síť.

Silný král

StrongDC++

Strong DC++ se dá neoficiálně považovat za krále sítě DC. Stahování v něm je velice pohodlné a rychlé. Na rozdíl od svých největších konkurentů, CZDC a DC++, nabízí jednu podstatnou výhodu – segmentové stahovaní. Stahovaný soubor je rozdělen na několik menších částí, ty jsou pak stahovány od různých uživatelů najednou. Download tedy může být až několikanásobně rychlejší a pohodlnější než u CZDC a DC++. Za zmínku také stojí přehledné ovládání programu a velice povedené ikonky.

Jak nastavit?

Program není nutno instalovat, stačí pouze rozbalit do zvolené složky. Nastavením programu se zabývá několik webů uvedených níže. Stěžejní nastavení si vysvětlíme i v tomto článku.

Nastavení češtiny

Každý program je nám hned milejší, pokud je česky. Počeštíme si tedy i Strong DC++. Je to velice jednoduché, vše vidíme v swf animaci. Po nastavení češtiny je nutno program restartovat.

Aktiv / pasiv

StrongDC++ - aktiv-pasiv

Uživatelé se na hubu dělí do dvou skupin, na aktivní a pasivní. Aktivní uživatelé mohou stahovat ode všech, pasivní mohou stahovat pouze od aktivních.

Jak se stát aktivním?

Aktivním uživatelem se můžete stát pouze tehdy, pokud máte veřejnou IP adresu nebo přesměrované porty. Tyto údaje poté vyplníte v nastavení svého Strong DC++. Pokud nevíte, zda máte veřejnou IP adresu, napište e-mail svému poskytovateli připojení. Můžete ho také požádat, zda by Vám veřejnou IP adresu nepřidělil, či na vás nepřesměroval porty. Více se o této problematice.

Nastavení sdílení

Sdílením se rozumí soubory, které budete nabízet jiným uživatelům. Každý hub má svá pravidla a sdílení se pohybuje obvykle okolo 10 GB dat.

UPOZORNĚNÍ: Nikdy nesdílejte své dokumenty ani jiná osobní data. Sdílením souborů, k nimž nevlastníte autorská práva (většinou filmy, hudba, apod.) byste porušili zákon.

Tímto jsem velice stručně popsal základní nastavení programu. Pro zručnějšího uživatele by již neměl být problém nastavit si zbytek. Celkovým nastavením programu se zabývá web flash-dc.net.

Nejčastější problémy

Proč mi to nehledá a nestahuje? – překontrolujte nastavení aktiv / pasiv, zkuste nastavení na pasiv.

Pořád mi píše „nejsou volné žádné sloty“. – to znamená, že člověk, od kterého chcete stahovat, má právě „obsazeno“. Chvíli počkejte, než se slot uvolní (i několik hodin).

Proč mi stahuje tak pomalu? – rychlost totiž záleží na vaší rychlosti stahování a zároveň na rychlosti odesílání dat toho, od koho daný soubor stahujete.

Chatujeme

StrongDC++ - smaily

Každý hub mimo jiné obsahuje vlastní chat, kde si mohou uživatelé radit, či jen tak pokecat. Strong DC++ obsahuje do chatu i velice povedené smajlíky, které chat udělají daleko pestřejším.

Zhodnocení

I přes množství jiných programů do sítě DC, je Strong DC++ stále nekorunovaným králem. Vhodný jak pro začátečníky, tak pro pokročilé. Program vřele doporučuji každému, koho se týkají problémy zmíněné na začátku článku.

Na všechny dotazy jsem ochoten odpovědět v komentářích.

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware.